Міська лікарня прифронтового Світлодарська потребує термінової допомоги

Майже рік тому прямими влучаннями снарядів у Світлодарську було зруйновано багато будинків, дитячий садочок та школу. Також під обстріл попало інфекційне відділення міської лікарні, внаслідок чого корпус, дах будівлі, а також деяке обладнання всередині приміщення було серйозно пошкоджено. Але за весь час лікарня жодного разу повністю не припиняла роботу.

Навіть після того, як один з корпусів було майже зруйновано, лікарі залишилися і продовжували рятувати людей. Так, у міську лікарню за 9 місяців цього року звернулося понад 50 тисяч осіб. Саме тут, у міській лікарні прифронтового Світлодарська пацієнтам з навколишніх населених пунктів, серед яких є місцеві мешканці, ВПО та військові, надається перша медична допомога. 200 койко-місць для осіб, які знаходяться на стаціонарному лікуванні, майже завжди зайняті. Про це повідомили співробітники благодійного фонду «Право на захист», які відвідали місто Світлодарськ під час регулярного моніторингу.

Зазначається, що пошкоджену лікарню поступово відновлюють за кошти бюджету Бахмутської районної державної адміністрації та міжнародних фондів. Проте інфраструктурні проблеми не дозволяють надавати медичну допомогу у повному обсязі, тож деяких пацієнтів лікарям доводиться відправляти у Бахмут.

«Через те,  що систему опалення було відремонтовано лише у стаціонарних відділеннях, взимку робота у поліклінічному, фізіотерапевтичному та діагностичному відділеннях стане черговим випробуванням для місцевих лікарів. Інфекційне відділення лікарні повністю зруйноване, тож лікарі змушені приймати пацієнтів у педіатричному, що становить загрозу для поширення захворювань серед пацієнтів», – наголошують у фонді «Право на захист».

Також внаслідок бойових дій було пошкоджено харчоблок, тому лікарня не має можливості забезпечити пацієнтів харчуванням. Волонтери та місцеві мешканці пропонують свою допомогу у приготуванні страв (щонайменше для малозабезпечених та самотніх пацієнтів), але єдиною необхідною умовою є вирішення проблеми систематичного забезпечення харчовими продуктами.

Як з’ясували у фонді «Право на захист», вартість ремонту харчоблока може скласти понад 4 мільйони гривень. Бахмутською РДА наразі заплановано лише створення проектно-кошторисної документації, на яку у 2018 році в бюджеті закладено майже 300 тисяч гривень. «Про ремонт та обладнання, на жаль, мови навіть не йдеться. Керівництво лікарні неодноразово зверталося по допомогу до міжнародних організацій, проте через великі суми витрат ні однієї позитивної відповіді не надійшло», – говориться у повідомленні.

Щоб вирішити проблему, правозахисники звернулися до Міністерства охорони здоров’я, Донецької обласної ВЦА, Бахмутської РДА та благодійних організацій, що працюють у регіоні, з проханням звернути увагу на складні умови роботи лікарів на прифронтових територіях та відновити повноцінне функціонування Світлодарської міської лікарні. Адже її існування і належне функціонування життєво необхідні для багатьох людей.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies