Пішохідний міст у Павлограді, який веде до міського парку відпочинку, реконструюють вперше за 55 років експлуатації. Він нарешті стане зручним як для пішоходів, так і для людей з особливими потребами.
«Покращення якості життя людей, особливо, у невеликих населених пунктах – одне із наших завдань. Ми будуємо дороги, ремонтуємо школи та медзаклади, зводимо «з нуля» дитсадки, створюємо парки. У Павлограді кардинально оновлюємо пішохідний міст, який має півстолітню історію», – розказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.
За словами місцевої влади, міст занепав настільки, що ще один сезон міг би й не витримати.
«Цьогоріч міст святкує 55-річний ювілей. За цей час він став аварійним і небезпечним для пішоходів, – зазначив мер Павлограда Анатолій Вершина. – Коштів на капремонт у місцевому бюджеті ми не мали, тому звернулися по допомогу до ДніпроОДА. З обласного бюджету виділили гроші – і ось вже розпочалися роботи».
Міст будували, коли ріка Вовча була суднохідною. Сьогодні судна там не ходять, тому висоту мосту знизять до рівня берега. За проектом, він буде залізобетонним та спиратиметься на берегові й проміжні опори.
«Тут не було війни, міст не підривали, по ньому не їздять машини. Просто пішохідний міст до парку. До якого 55 років нікому не було діла. Як і до всіх запущених об’єктів інфраструктури в країні. Міцні господарники… Які за 55 років міст, по якому ходять люди, зробити не змогли. Це вирок» – ділиться своїми враженнями від побаченого у Павлограді радник голови ДніпроОДА Юрій Голик.
«Часто ходив цим мостом: на пляж, на роботу, просто прогулятися. Але по ньому пересуватися вже небезпечно. Вітер дме – а він шатається. Реконструкція моста – правильне рішення», – зауважив мешканець Павлограда Євген Греченков.
Новий міст буде завдовжки 80 метрів, завширшки – три метри. Його покриття повністю оновлять, по всій довжині обладнають перила й проведуть систему освітлення. Для людей з особливими потребами облаштують пандуси та додаткові поручні.
«Міст навіть під вагою дитини рухався та тремтів. Йдеш і боїшся: чи дитину тримати, чи самому триматися. Хочеться, щоб міст нарешті став зручним і безпечним, особливо, для людей з фізичними обмеженнями», – підкреслила місцева мешканка Лілія Попенко, яка виховує сина-інваліда.
Ремонтні роботи почалися наприкінці червня. На реконструкцію передбачено п’ять місяців. Однак підрядники запевняють, що постараються здати об’єкт раніше – у середині вересня, до Дня міста Павлограда.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!