Міста Донеччини все більше стають smart, тобто розумними. Що це дає містянам? Зокрема, отримувати послуги, не виходячи з дому. Скажімо, можна записатися до лікаря через електронну чергу або відстежити рух міського транспорту.
Так, у Дружківці нещодавно почав працювати мобільний додаток «SMART Druzhkivka». Для його роботи у місті встановили на різні комунальні установи 500 табличок з QR-кодом, який можна відсканувати й дізнатися інформацію про заклад.
Створення мобільного додатка «SMART Druzhkivka» стало завершальною частиною проєкту «Оцінка фізичної доступності Дружківки», який розпочався влітку 2019 року і реалізувався за ініціативи ГО «Нова Дружківка» у партнерстві з міською радою та за фінансової підтримки USAID.
“Окрім того, що ми розробляли додаток, також проводили навчання фахівців виконавчих органів влади, комунальних підприємств і установ щодо створення інклюзивного середовища та роботи з людьми з інвалідністю в Дружківці. Також такі самі навчання були для активістів, які хочуть долучатися до цієї теми, але, можливо, у них були якісь лакуни в знаннях і їх треба було заповнити. Крім того, ми проводили зустрічі з людьми з інших міст Донеччини, в яких є досвід адвокації щодо роботи з людьми з інвалідністю. Також знімали відеоролики, які називаються «Видимі», про людей з інвалідністю, які проживають в Дружківці, показували, що вони є членами нашого суспільства, але ми їх не бачимо тому, що є фізичні архітектурні бар’єри в нашому місті”, – розповів голова ГО «Нова Дружківка» Сергій Пронкін.
За допомогою мобільного застосунка «SMART Druzhkivka» та табличок з QR-кодом можна дізнатися назву закладу чи установи, в якій знаходиться людина, графік роботи, номер телефону, електронну пошту, перелік послуг, які можна отримати тут. За потреби заклад може вносити додаткову інформацію про себе. Крім цього, у додатку є функція голосового озвучування інформації на випадок, якщо людина має проблеми із зором. Загалом було виготовлено 500 табличок для закладів охорони здоров’я, освіти, культури, спорту та міської ради.
“Ми орієнтувалися більше на бюджетну та комунальну сферу, але ми говоримо приватним підприємцям: дивіться у нас є, воно працює. Якщо ви хочете, ми знаємо як це зробити, додаємо ваш файл до бази даних, генеруємо QR-код, передаємо його, і ви замовляєте табличку”, – розповідає Сергій Пронкін.
За умовами проєкту, обслуговування додатка «SMART Druzhkivka» буде здійснюватися компанією, яка його розробляла. Далі застосунок передадуть на баланс міської ради.
У ГО «Нова Дружківка» планують продовжити проєкт. У другій частині на основі аудиту доступності, який проводили представники міської ради разом із фахівцями та консультантами громадської організації (серед них і люди з інвалідністю), підготовано рекомендації, які збираються реалізувати. Наприклад, встановити мобільний пандус чи підйомник, виложити тактильну плитку тощо. Нині в організації готують потрібну документацію для продовження.
Ірина Мартинова, “Донеччина. ЗмІни”
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!