Молодь Донеччини: У чому сила молодих людей з Бахмутської громади

Активна молодь Донеччини продовжує змінювати світ. Цього літа та восени молодь Бахмутської громади навчалась та креативила в рамках ініціативи «Твоя СИЛА – творити майбутнє».

Цей проєкт спрямований на долучення молоді до наявних ресурсів, які сприяють інтеграції внутрішньо переміщених осіб, формуванню постконфліктного бачення України очима молоді. Також активності ініціативи спрямовані на зміцнення потенціалу і соціального капіталу молоді загалом: як переселенців, так і місцевих, віком  від 18 до 29 років.

Мета проєкту – створити належні умови для інтеграції внутрішньо переміщених осіб в Україні. Реалізація проєкту відбувається за підтримки Державного департаменту США та IREX програми СИЛА – Єднання через спільні дії молоді.

Челенж та семінари

Громадська організація «Чарівні руни» адмініструвала  ініціативу «Твоя СИЛА – творити майбутнє» на території Бахмутської міської громади. Засновниця ГО Юлія Тимчак розповіла, що протягом проєкту були різні формати активностей для молоді в громаді.  Зокрема провели онлайн-семінари з  психологічної сталості та гнучких навичок. Участь у них узяли 30 молодих людей.

У соціальних мережах відбувся фотоконкурс «СИЛА молоді», який зібрав 12 учасників – лідерів думок Бахмутської територіальної громади.

Вуличні локації

Найцікавіші локації були в селі Іванівське та місцевому молодіжному центрі «Рест тайм». Оскільки приміщення молодіжного центру знаходиться в стадії ремонту, всі заходи були на вулиці.  Художній пленер, зайняття з йоги, майстер-класи з малювання, сублімації кружок і торбинок – це далеко не вичерпний перелік тих активностей, які відбувались у селі.

«Проєкт розрахований на студентську молодь Донеччини. А реалії такі, що молоді в селі дуже мало, намагаються виїжджати в міста. Саме тому якісь заходи проводили в селі Іванівське, якісь у Бахмуті», – розповідає Юлія Тимчак.

Молодь Донеччини залучає молодь

Ліза Портнова – амбасадорка в програмі «Твоя СИЛА – творити майбутнє». Вона сама місцева, але зацікавлена в єднанні молоді та можливостях молодих людей впливати на розвиток своєї громади.

Ліза пройшла відповідне навчання у рамках проєкту та сама провела тренінг для молоді. На цей тренінг прийшла переселенка Катерина Федчун. Вона вчиться у Горлівському інституті іноземних мов, який переїхав до Бахмута. Катерина дізналась про діяльність молодіжної ради в Бахмуті та долучилась до її активностей.

«На той час відбувалось формування молодіжної ради, Катя увійшла як представниця учбового закладу. Тепер в нас є голос переселенки, яка може відстоювати права таких людей на рівні молодіжної ради!», – говорить Ліза.

Місцева активістка Ліза

Сама Єлизавета стала активною громадською діячкою ще зі школи, коли брала участь у проєкті  «На шляху до змін», їздила за обміном до молоді інших громад. У коледжі входила до студентської ради, згодом стала членкинею ГО «Молодіжна перспектива Бахмут».

Ліза входить до «дорослої» громадської ради в Бахмуті, до обласної молодіжної ради, бере участь у інших формуваннях молоді.  А також вона наймолодша членкиня виконкому Бахмутської ради.

«Під час реалізації проєкту «Твоя СИЛА – творити майбутнє»» у нас було багато активностей. Ми зустрічались з молоддю, проводили опитування молодих людей, готували та проводили тренінги. В Бахмутській громаді живе багато молоді з числа переселенців, хочеться діяти разом та розвивати громаду, враховувати інтереси молодих людей, які обрали місцем проживання Бахмут».

Читайте також: Чим займається молодіжна рада у Покровську?

Намалюй добробут або мир

А тепер у рамках проєкту стартував новий конкурс з постконфліктного бачення – конкурс малюнків. Цей конкурс для тих, хто хоче передати свої почуття, вміння та пропозиції через полотно.

Для малюнка можна вибирати серед різних тем. Організатори пропонують намалювати таке:

  • мирне життя в Україні;
  • що для мене означає війна на Сході України? І які кроки потрібно зробити для подолання конфлікту?
  • що молодь може зробити для України вже зараз для того, щоб ситуація покращилася?
  • інклюзивна Україна – країна рівних прав та можливостей. Створення атмосфери соціальної згуртованості;
  • гендерна рівність;
  • яким я бачу добробут моєї громади та України?
  • якби війна вже завершилась, я б….

«Від молоді віком 18-29 років, з числа ВПО та місцевих жителів Бахмутської громади, чекають малюнки на тему патріотизму, любові до України, війни та миру, життя переселенців, – каже Юлія Тимчак. – Малювати можна, кому чим зручно: олія, акрил, пастель, акварель, олівці тощо. Також до конкурсу треба буде трошки написати про почуття автора щодо подій на його картині. Фото картин чекаємо у повідомленнях через месенджер».

Найкращі роботи молоді Донеччини обіцяють презентувати на виставці в Києві та отримають диплом від програми СИЛА.

Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies