Молодь хоче і може відновлювати Україну, проте їй не вистачає інформації про це

2005
коментарі відсутні

Молодь хоче і може відновлювати Україну, проте їй не вистачає інформації про це

У липні цього року українську молодь на платформі «U-Report» запитали про готовність долучатися до відновлення України. Результати опитування показали, що велика кількість молодих людей готова доєднатися до таких процесів, але не знає, як саме це можна зробити. Цифрова платформа від ЮНІСЕФ «U-Report» дізнається думки молоді від 14 до 34 років щодо різних сфер суспільного життя. Україна стала першою європейською країною, де запрацював цей проєкт. Платформу запустили у 2015 році.

 Хто проводив дослідження та яка його мета

Опитування проводилось на платформі «U-Report» у партнерстві з Програмою «ВідНОВА:UA» та Міністерством молоді та спорту України. На питання відповіли понад 3,5 тис респондентів віком 14-35 років. Платформу «U-Report» створили за підтримки міжнародної організації ЮНІСЕФ. Її головна мета – об’єднати молодь України та надати можливість висловлювати погляди на різні теми через опитування. 

Програма «ВідНОВА:UA» стартувала ще у 2022 році. Завдяки їй молодь має можливість дізнатися про волонтерство, громадську активність, обміни, участь у відбудові. Але головне – практично до всього цього долучитись. На думку Аліни Познанської, директорки координаційного центру програми «ВідНОВА:UA», опитування дозволяє побачити реальний стан поінформованості та настроїв молоді. Мета подібних опитувань – зрозуміти, як ефективніше залучати молодь до відновлення та що її мотивує.

«Наше опитування показало, що майже 40% молодих людей не чули про можливості долучитись до програм з відновлення. Громадському сектору необхідно більш потужно виходити на молодь. Повинна бути більш тісна співпраця між громадськими організаціями, які впроваджують проєкти з залучення  молоді. Треба постійно комунікувати з інституціями, де молодь збирається. Йдеться не тільки про молодіжні центри чи громадські простори, йдеться про різні заклади освіти», – розповіла Аліна Познанська.

Молодь хоче і може відновлювати Україну, проте їй не вистачає інформації про це - Фото №1

Аліна Познанська

Про що запитували молодь та про що свідчать її відповіді

Більшість опитаних молодих українців надали ствердну відповідь щодо своєї участі у відновленні. На питання «Чи хотіли б ви долучитись до процесів відновлення у майбутньому?» – 39,9% відповіли «однозначно так», а 40,1% – «скоріше так».

Водночас майже 40% відповіли, що не долучаються до процесів, бо не знають, як це зробити. Майже 68% молоді фактором мотивації свого долучення назвали відчуття власного внеску у розвиток країни.

Долучаючись до процесів відновлення, молодь могла б задовольнити такі власні потреби: 

  • бути корисним/ою – 56%
  • прагнення змін – 49,1%
  • бажання розвитку – 46,1%
  • співпричетність – 38,7%
  • потреба в комунікації – 38,6%
  • значущість – 32,8%
  • свобода – 25,9%
  • безпека – 14,6%

46% молодих людей стримує від долучення до процесів відновлення те, що вони не мають ресурсу робити щось додаткове. Серед того, що допомогло б їм долучитись називають наступне:

  • чітке усвідомлення змін і того, що буде далі – 51,2%
  • прозорість та доступність інформації про можливості – 48,7%
  • довіра до організаторів процесів – 44,9%
  • додаткові вигоди (подорожі, нетворкінг, навчання тощо) – 40,2%
  • можливість участі з другом чи подругою – 37,8%
  • приклад та особисті історії – 16,5% 

Одна з тих, хто долучився до опитування на платформі «U-Report» Марія Чілей, амбасадорка офісу «ДІйМО» та голова ГО «Український національний центр». Вона розповіла, що регулярно відповідає на запитання з нових тем. 

«Опитування проходять дуже зручно. Це інклюзивний інструмент. Онлайн-формат дозволяє робити все швидко, просто в телефоні. Телеграм-бот нагадує про старт нового опитування. Дослідження важливі, тому що дозволяють молоді чітко та повно висловити свою думку. Дослідження необхідні, бо виявляють потреби молоді «тут і зараз». Тим більш, коли ми говоримо про відновлення нашої країни. Особисто я відповіла в опитуванні, що згодна долучитись до відновлення, але дійсно маю брак інформації щодо програм з відновлення», – розповіла Марія Чілей.

Молодь хоче і може відновлювати Україну, проте їй не вистачає інформації про це - Фото №2

Марія Чілей

Марія вже встигла долучитися до процесів відновлення. Відбулось це в межах партнерства ГО «Український національний центр» та програми «Молодіжний національний обмін в місті Одеса – ВідНОВА:UA». 25 молодих людей з різних куточків країни були залучені до відбудови муніципального молодіжного центру в Одесі.

«Молодь це нові погляди, нове рішення, нове бачення, навіть у вирішенні якихось проблем. Молодь заряджена енергією, яка може знадобитись у відбудові. Молодь хоче та здатна вирішувати проблеми. Молодь хоче бачити зміни та долучатися до них», – додає Марія.

Директорка координаційного центру програми «ВідНОВА:UA» Аліна Познанська пояснила значення отриманих результатів опитування та користь програм з відновлення.

«Опитування яскраво підтвердило, що молоді бракує інформації щодо процесів відновлення, як і те, що у молодих людей є бажання бути дотичними до відновлення. Для половини молодих людей, які завдяки Програмі взяли участь у відбудові цього року, це був перший досвід. Ми зрозуміли, що необхідно більше розповідати про історії успіху – як про об’єкти, які відновлюються руками молодих людей, так і про їхні особисті історії. Відновлюючи країну, молодь відчуває свою причетність та користь. Вона бачить, що може сама робити зміни. Відновлюючи країну, молодь відновлює себе, відновлює свою ментальність», – зазначила Аліна Познанська.

Крім того, на платформі «U-Report» зібрана добірка громадських організацій, ініціатив, а також платформ та сервісів для пошуку волонтерських можливостей. Усі вони допоможуть молоді долучитися до процесів відновлення країни.

Читайте також Стартує проєкт «Молодь Донеччини разом»: що пропонують та як долучитися

Марина Романцова


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика