МОН не буде скасувати можливість для учнів-ВПО навчатися у «своїх» школах дистанційно

Міносвіти України не буде скасувати можливість для учнів-переселенців навчатися у «своїх» школах дистанційно. Освітні заклади продовжать роботу у дистанційному форматі.

Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки України за результатами підсумків поїздки міністра МОН Оксена Лісового на Донеччину 10 липня. Як зазначив заступник голови Донецької ОДА Олександр Шевченко повідомив, під час робочого візити вони відвідали декілька освітніх закладів в регіоні. Серед них ті, де облаштовані цифрові освітні центри, створені за фінансової підтримки ЮНІСЕФ, освітні консультативні пункти, а також найпростіші укриття зокрема на території деокупованої громади.

У Міністерстві освіти і науки України підбили головні підсумки

Освіта не зупиняється: попри складні умови 531 заклад освіти Донеччини продовжує працювати. Понад 117 тисяч здобувачів освіти здобувають знання, переважно в дистанційному форматі.

Безпека — ключовий пріоритет: 71 заклад освіти має готові до використання захисні споруди. У 2024 році реалізовано 12 нових проєктів з облаштування укриттів.

Цифрові освітні рішення: у Слов’янську та Краматорську працюють інноваційні цифрові освітні центри, створені за підтримки ЮНІСЕФ та GPE.

«Ці хаби щодня відвідують десятки дітей, які мають можливість навчатися та розвиватися в сучасному освітньому середовищі», — наголосили в МОН.

Підтримка учнів та освітян: за 2022–2024 роки педагогічним працівникам Донеччини передано 2 681 ноутбук. Учням із вразливих категорій надано 1 619 планшетів і 7 767 ноутбуків.

«Це забезпечує рівний доступ до освіти для всіх дітей регіону, незалежно від їхнього місцеперебування», — зазначили у МОН.

Що відбувалось раніше і в чому важливість саме таких підсумків

Днями ГО «Донбас SOS» повідомили, що Міносвіти України розробило проєкт наказу про зміни підходів до забезпечення навчального процесу під час воєнного стану. Згідно з документом:

  • Діти з-поміж ВПО більше не зможуть дистанційно навчатись у «своїх» школах, а натомість повинні будуть відвідувати школу за новим місцем проживання.
  • Діти, які проживають на ТОТ України, зможуть продовжити навчання в українських школах за індивідуальною формою навчання замість дистанційної.

Правозахисники наголошували, що це може призвести до негативних наслідків:

  • вивільнення близько 10 тисяч освітян, які працюють у переміщених школах та з дітьми на ТОТ
  • закриття шкіл, в яких забезпечується навчання у дистанційному форматі
  • втрати доступу до української освіти дітьми, які знаходяться на ТОТ.

Читайте також: Що робити, якщо не склав НМТ: альтернативні варіанти


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies