Українських школярів залучатимуть до навчання та саморозвитку завдяки новому додатку «Мрія», що пропонує інтерактивний підхід із внутрішньою валютою, гейміфікацією та бонусами від бізнесів. Крім того, освітня платформа буде доступна не тільки для українських шкіл, а й запрацює в дитсадках та університетах, де також буде мати бонусні програми.
Про це розповіли президент України Володимир Зеленський та віцепрем’єр-міністр і очільник Мінцифри Михайло Федоров на EdTech-івенті «Мрія – Постосвіта».
Дошкільна освіта
Президент оголосив, що проєкт «Мрія» з цього року охопить усю Україну, розширюючи свою сферу дії. Зокрема, стартує пілотна ініціатива зі запуску цифрового застосунку для дошкільної освіти. За словами Зеленського, сьогодні вихователі дитячих садків витрачають близько 10 годин щотижня на рутинні завдання, які не пов’язані з навчанням дітей. При цьому майже 90% адміністративних процесів виконується вручну, а батьки не мають належного доступу до інформації про те, чим займається їхня дитина.
Завдяки застосунку вихователі отримають готові навчальні матеріали, автоматизоване планування адміністративних завдань та цифровий облік без додаткової паперової роботи. Батьки ж зможуть легко дізнаватися про щоденну діяльність своїх дітей у садочку.
Зеленський також анонсував інтеграцію в «Мрію» позашкільних активностей, включаючи гуртки, спортивні зали, басейни, музеї та бібліотеки. Ця функція дозволить батькам записувати дітей на бажані активності прямо через платформу, додаючи їх до розпорядку та плану розвитку.
Пілотний запуск заплановано на 2025 рік, а вже наступного року програму масштабують, щоб надати її всім зацікавленим дошкільним закладам.
Розширення на професійно-технічну і вищу освіту
Наступним кроком проекту стане розширення цифрового застосунку на професійно-технічну та вищу освіту. Президент зазначив, що це дозволить адаптувати платформу для всієї освітньої системи країни. Ця ініціатива запланована на наступний рік і стане важливим етапом у створенні сучасної освітньої інфраструктури України.
Читайте також: Програму безкоштовного харчування учнів розширюють розширюють
Інновації, зміна фокусу, мотивування до знань
Своєю чергою, віцепрем’єр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів про інновації в Мрії», які вже впроваджено та які планується додати з часом.
Зокрема у «Мрії» учні отримуватимуть заохочення у формі «вогників» за виконані завдання, підтримуючи активність за аналогією із системою Duolingo. За словами Федорова, такий підхід формує корисні звички, сприяє системності та регулярному виконанню завдань, змінюючи фокус дітей з ігор на навчання та розвиток.
Також у застосунуу планується функція передачі виконаних завдань безпосередньо вчителям для перевірки.
Додаток передбачає і введення внутрішньої валюти — «Мрійок», які учні отримуватимуть за навчальні успіхи, а також матимуть доступ до крамнички зі скарбами — бонусів від українських бізнесів. Граючи та виконуючи домашні завдання, діти зможуть концентруватися на регулярному пізнанні нового матеріалу й закріпленні шкільних знань. «Мрійки» нараховуватимуться за виконання освітніх активностей у додатку й стануть засобом обміну на реальні винагороди, як-от квитки в кіно, майстер-класи, VR-квести, програмування чи участь у розмовних клубах англійської мови. Крім того, мотивація буде посилена через перегляд освітніх відео та проходження вікторин під назвою «Кмітливки». Це короткі інтерактивні тестування з різними темами, адаптовані для школярів різного віку, спеціально створені в рамках проєкту «Мрія».
Загалом у застосунок вже впроваджено або планується додати з часом такі інновації, як:
- результати навчання, за допомогою яких батьки можуть відстежувати розвиток дитини з усіх предметів;
- генерація «Мрія.ID» (документ, який використовуватиметься в різних життєвих ситуаціях);
- перегляд плану на день;
- домашні завдання;
- бібліотека контенту;
- робота з навчальними планами для вчителів;
- бонусна система для дітей, які не пропускають уроки та отримують хороші оцінки.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!