Муніципалітет Краматорська став більш публічним
За всеукраїнським рейтингом Краматорськ посів дев’яте місто серед 24 муніципалітетів. Це на сходинку вище ніж рік тому. Вимірювання Індексу публічності органів місцевого самоврядування щорічно проводить Громадянська мережа ОПОРА. Результати за 2018 рік були презентовані громадською організацією “Точка доступу” в Антикризовому медіа-центрі.
Об’єктами, які підлягали оцінюванню в рамках Індексу публічності, є міський голова (як головна посадова особа), виконавчі органи ради (органи уповноважені здійснювати виконавчі та розпорядчі функції) та депутати міської ради (як представницький орган місцевого самоврядування). Публічність кожного з цих трьох об’єктів оцінювалася окремо за 100-бальною шкалою.
“Найвищий показник публічності має депутатський корпус Краматорської міськради з показником 78,13%, що на 2% більше, аніж у 2017 році. Це дозволило йому посісти 4-те місце у загальнонаціональному рейтингу серед депутатів міських рад. Це на сходинку вище аніж минулого року. Одразу на сім пунктів підвищив показник публічності Краматорський міський голова, обійнявши 5-те місце проти 12-го за результатами минулорічного дослідження. В той же час суттєво поступається за рівнем публічності третій об’єкт дослідження – виконком, який другий рік поспіль опиняється на 12-му місці”, – повідомив Ілля Перекрестов, координатор вимірювання Індексу публічності у Краматорську.
Минулого року, після оприлюднення індексу публічності, усім об’єктам дослідження були надані рекомендації щодо удосконалення їхньої роботи. Як бачимо, позитивні зміни відбулися. Принаймні, з боку міського голови та депутатського корпусу. Цього року всі три об’єкти дослідження також отримали певні поради. Більше за усіх – виконавчі органи Краматорської міської ради, яким надано 13 конкретних рекомендацій.
Якщо їх виконають, Краматорськ матиме шанс увійти до списку “публічних” обласних центрів України та наздогнати лідера рейтингу – Івано-Франківськ. А поки що, згідно методології вимірювання, індекс публічності нашого міста відповідає задовільному рівню.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!