МВС роз’яснило, яких заходів вживатимуть щодо батьків, які відмовляються від евакуації

Через безпекову ситуацію ухвалено рішення про примусову евакуацію дітей разом з батьками або опікунами з кількох населених пунктів Донеччини.

Коли ведуться активні бойові дії, працівники поліції, ризикуючи власним життям, виїжджають у ці регіони і здійснюють евакуацію мирного населення, насамперед дітей та людей похилого віку.

Однак деякі дорослі відмовляються виїжджати та не хочуть вивозити дітей. У такому разі працівники поліції змушені будуть вживати певних правових заходів.

Про це розповіла заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко.

Вона зазначила, що інколи щодо батьків складають адмінматеріали — за невиконання ними обов’язків щодо виховання дітей.

«У деяких випадках уже настає кримінальна відповідальність — коли йдеться, наприклад, про залишення в небезпеці», — каже Катерина Павліченко.

Заступниця міністра додала. що у цьому питанні пріоритет — саме безпека дітей, а не покарання батьків.

«Хотілося б, звісно, щоб таких випадків було менше. І також щоб люди розуміли й усвідомлювали небезпеку, та ще й якщо в родині є дитина, і погоджувалися на евакуацію», — зазначила Катерина Павліченко.

В поліції Донеччини повідомили, що за перші три дні евакуаційних заходів із небезпечних районів врятовано 1010 дітей з 756 родин.

Нагадаємо, що для попереднього запису на евакуацію можна  зателефонувати на гарячу лінію Донецької ОВА за номером: 0 800 408 911.

Нагадаємо, що 5 серпня через погіршення безпекової ситуації у низці прифронтових громад Донеччини примусову евакуацію дітей поширили на додаткові населені пункти регіону, зокрема на Селидове, Мирноград та інші. За день до цього, 4 серпня, оголосили про примусову евакуацію 744 дітей з їхніми родинами з ще 13 населених пунктів чотирьох громад Донецької області. Рішення було прийнято через безпекову ситуацію у Новогродівській, Гродівській, Курахівській та Іллінівській громадах.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies