На Дніпропетровщині створять ветеранські клуби. Вони стануть осередками допомоги бійцям АТО та їхнім рідним. За програмою всесвітньо відомого американського психолога Френка Пьюселіка вони вчитимуться повертатися до мирного життя після війни. Пілотний проект запрацює вже незабаром на базі п’яти територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Про це повідомила під час прес-конференції начальник управління з питань учасників АТО Дніпропетровської ОДА Наталія Шуліка.
«У 2018 році в облдержадміністрації Френк Пьюселік провів перший тренінг з ефективних комунікацій для АТОвців, психологів, волонтерів. Саме тоді й виникла ідея запровадження ветеранських клубів. Як показує практика, найефективніший метод психологічної підтримки тих, хто повернувся з війни, – це допомога за принципом «ветеран-ветерану». Наразі основний акцент на навчанні хлопців, які стануть в центрі цих клубів. Відберуть наймотивованіших, які здатні повести за собою й матимуть велике бажання допомагати своїм побратимам», – розказала Наталія Шуліка.
Учасники клубів – це люди, які потребують подолання повоєнного стресу. Крім демобілізованих АТОвців, це можуть бути їхні рідні й близькі. Щотижня вони зустрічатимуться з працівниками, які пройшли тренінговий курс Френка Пьюселіка. В одному тандемі працюватимуть людина з військовим досвідом та професійний психолог.
«Найкращі консультанти – це самі ветерани. І така людина має бути лідером місцевого ветеранського клубу. Тоді професійні психологи без військового досвіду можуть працювати ефективно, – наголосив американський психолог Френк Пьюселік. – Головне, що треба збагнути: солдати не можуть повернутися з війни колишніми. Адже неможливо забути ті переживання. Особистість бійця фундаментально змінюється. Тому адаптація до мирного життя нерідко непроста і болісна. Це знаю з власного досвіду як ветеран в’єтнамської війни».
Пілотний проект запрацює вже найближчим часом на базі п’яти колишніх військкоматів – територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Спершу клуби створять у Дніпрі, згодом планують поширити цей досвід на всю область.
«Ветеранські клуби – це новий формат роботи з тими, хто має військовий досвід. У них працюватимуть так звані групи взаємодопомоги. У кожній – до 15 людей. Це наш обов’язок – віддати належне нашим воїнам, які боронять Україну, і надати їм допомогу нової якості», – акцентував заступник військового комісару обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Сергій Полуциган.
Френк Пьюселік – відомий американський психолог, автор цілого напрямку в сучасній психології. Створив методи та програми реабілітації військових, що нині популярні в різних країнах світу. На Дніпропетровщині фахівець реалізує 36-денну безкоштовну тренінгову програму для учасників АТО, ветеранів, членів їхніх родин, а також волонтерів, психологів та соцпрацівників.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!