На Дніпропетровщині відбулися сесії

11 жовтня в Дніпрі відбулась десята сесія обласної ради 7-го скликання. Депутати ухвалили 36 рішень. Як повідомила прес-служба обласної ради, серед головних питань: зміни до Перспективного плану: «децентралізація впевнено втілюється на Дніпропетровщині. В жовтні відбудуться вибори в 19 нових громадах. Таким чином у Дніпропетровській області їх буде 53, а до кінця року, враховуючи вибори у грудні, 56 громад. Це один з найбільших показників в Україні».

Важливі рішення депутати прийняли щодо екологічних питань. Обласна рада зважила, що область має безпосередньо впливати на діяльність підприємств, що наносять шкоду екології регіону. Тому депутати одностайно ухвалили звернення до Прем’єр міністра України та Голови Верховної Ради України щодо вжиття невідкладних заходів для внесення змін до природоохоронного законодавства України та забезпечення дієвого контролю у сфері охорони довкілля.

Також депутати визнали 11 добровольців. Загалом на сьогодні вже визнано 125 чоловік. Добровольцям в Дніпропетровській області видадуть посвідчення нового зразка.

Навели лад депутати і у питаннях оренди власного майна, затвердивши нові правила оренди нерухомого майна обласної ради: це прозорі конкурси та оцінка відповідності, завдяки чому збільшують надходження до загального фонду обласного бюджету на 40%. Наприклад, за липень надходження склали 3,5 млн грн (у 2015 році ця сума складала 0,9 млн грн).

В рамках реформування системи освіти депутати прийняли рішення про реформування Інституту підвищення кваліфікації. Відтепер у вчителів з’явиться можливість проходити підвищення кваліфікації за місцем проживання. Сам же інститут ні в якому разі не розформовується, а буде збережений в якості методичного центру.

В роботі сесії також взяв участь прокурор Дніпропетровської області Віктор Матвійчук, він прозвітував перед депутатами про роботу прокуратури. Громадські організації мали змогу висловитися з приводу екологічних питань, прав захисту дітей та інших.

Голова Дніпропетровської обласної ради подякував всім депутатам за плідну і відповідальну роботу, зазначивши, що 10 сесія 7 скликання – пройшла конструктивно і продуктивно!

11 жовтня відбулась чергова сесія і Дніпровської міської ради. У залі зареєструвалися 53 міських обранці. Під час сесії було розглянуто ряд актуальних питань, зокрема фінансово-бюджетних та земельних. Окрім того, у блоці програм розвитку і сфер міського господарства депутати мають розглянули проект міської програми муніципального розвитку міста на 2017-2021 роки.

На сесії також було публічно заявлено, що в Дніпровській міській раді утворилася фракція «Наш край». До неї увійшли вісім депутатів з Опоблоку та Громадської сили. Зокрема, до фракції увійшли депутати Віталій Верба, Руслан Вишневецький, Василь Губерт, Олег Григорук, Наталія Демідова, Анжеліка Пилипенко, Сергій Пустовий та Микола Царенко. Таке об’єднання вже назвали третьою хвилею розпаду «Опозиційного блоку».

«Нас об’єднала спільна позиція. Ми налаштовані конструктивно. І всі депутати, які сьогодні увійшли до фракції «Наш край», – це люди, які прагнуть працювати на благо міста. Адже у фракціях, де кожен був раніше, була позиція лише шкодити. Нам вказували, що робити і як, аби нашкодити», – заявив обраний голова «Нашого краю» у міськраді Сергій Пустовий.

Депутат також прогнозує, що у майбутньому фракція «Наш край» у міськраді може розширитися.

«Усе більше депутатів розуміють, що демонстративний спротив меру не зробить життя у місті кращим, не допоможе їхнім виборцям на округах. Ми об’єднуємо зусилля заради спільної та якісної роботи», – додав Сергій Пустовий.

«Я простягаю руку всім депутатам, які декларують опозиційність. Можна бути опозиційним до коаліції, до мера, але бути в опозиції до міста та містян бути не можна. Після 2 років депутати нарешті зрозуміли, що деструктивна позиція не приносить плодів. Зрозуміли, що з міським головою воювати не має сенсу», – зазначив Борис Філатов.

Таким чином, у фракції «Опозиційний блок» залишилося 10 депутатів із 26.

Також на сесії депутати заборонили роботу пунктів прийому металобрухту в Дніпрі. Це питання було розглянуто за ініціативи міського голови Бориса Філатова. Мер Дніпра наголосив: покласти край незаконним точкам прийому металобрухту, куди часто зносять вкрадені кабелі, люки та деталі від ліфтів, мерії допоможе Національна поліція.

«У місті просто катастрофічна ситуація. Масовий вандалізм і розкрадання люків, водостоків і деталей ліфтового господарства. І саме це фактично калічить життя людей, адже через поламані ліфти люди похилого віку, які мешкають на верхніх поверхах, по півроку не можуть вийти з дому», – наголосив Борис Філатов.

За виконанням заборони слідкуватиме спеціальна робоча група.

10 жовтня відбулась сесія міської ради в Кривому Розі. Головним питання було – дії, щодо недопущення зриву опалювального сезону. Як з’ясувалося на сесії, для того, щоб не допустити зрив опалювального сезону в Кривому Розі, місто готове прийняти колишнє держпідприємство «Криворіжтеплоцентраль» у комунальну власність.

Поки що це підприємство знаходиться у стадії приватизації та банкрутства, та підпорядковується Фонду держмайна, є реальна загроза, що взимку у Кривому Розі можуть залишитися без тепла 68 дитячих садків, майже 30 медичних закладів, 62 школи і понад 2 тисячі багатоквартирних житлових будинків.

Для того, щоб відкрити можливість передачі колишнього держпідприємства в комунальну власність, на сесії Криворізької міськради депутати підтримали рішення про «Готовність житлового фонду, об’єктів соціальної сфери, теплопостачання, електротранспорту, дорожньо-мостового господарства міста до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років».

Заступник мера Олександр Катриченко сказав: «Перед тим як уряд, можливо, прийме рішення про передачу колишнього держпідприємства «Криворізька теплоцентраль» у комунальну власність міста, відповідне рішення має бути прийняте на місцевому рівні. Таким чином, своїм рішенням ми підготували підґрунтя для передачі колишнього держпідприємства громаді Кривого Рогу. Місто готове до прийому «Криворізької теплоцентралі» у комунальну власність».

Підприємства, які підпорядковуються міській владі Кривого Рогу, технічно готові до початку опалювального сезону. По комунальному підприємству «Криворіжтепломережа» питання з отриманням лімітів на газ вирішується. Але по колишньому держпідприємству «Криворіжтеплоцентраль» воно залишається відкритим на сьогодні.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies