Значний сніг, подекуди з дощем, посилення вітру до 15-20 м/с, хуртовини, в окремих районах налипання мокрого снігу та ожеледь – такі ускладнення погоди прогнозують синоптики 4 січня на території Донецької області, а також в сусідніх областях сходу та півдня України. Як до негоди готуються рятувальні служби, та як у таких умовах поводитись водіям, розповів начальник управління цивільного захисту полковник Віктор Вітовецький. Прес-конференція відбулась на базі 12-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Донецькій області.
“Негода зачепить Донецьку, Херсонську, Запорізьку, Дніпропетровську та Харківську області. За повідомлення Укргідрометцентру, погіршення погодних умов триватиме до кінця доби 5 січня. За класифікацією такий циклон відповідає першому (жовтому) рівню небезпеки. Така погода може призвести до ускладнення руху транспорту на окремих ділянках доріг і вулиць, порушень електропостачання населених пунктів, затримок у роботі комунальних служб”, – повідомив Віктор Вітовецький.
У зв’язку з цим водіям радять утриматись від поїздок без значної необхідності. А якщо вирушили в дорогу, необхідно обов’язково мати при собі запас пального, харчові продукти, ліки, гарячі напої, теплий одяг, а перед виїздом перевірити рівень заряду мобільного телефону. У разі виникнення екстрених ситуацій негайно телефонуйте до Служби порятунку “101”.
Віктор Вітовецький проінформував, що у зв’язку з прогнозованим різким погіршенням погодних умов, 3 січня у Краматорську відбулось засідання оперативного штабу щодо захисту населення Донецької області від можливих надзвичайних подій природного характеру. Були визначені ключові завдання, а саме: забезпечення безперебійного функціонування систем життєзабезпечення населення, стабільної роботи об’єктів економіки та соціальної сфери, налагодження тісної взаємодії служб і сил цивільного захисту у разі виникнення надзвичайних ситуацій і подій, пов’язаних з відключенням енерго-, газо-, водопостачання, порушенням транспортного сполучення.
“Наразі на цілодобовому чергуванні перебувають 2434 осіб, у тому числі 468 – від Головного управління ДСНС. При необхідності можуть бути залучені 416 одиниць дорожньої, важкопідйомної, землерийної техніки, 229 одиниць – снігоочисної та снігоприбиральної техніки, а також 180 пересувних електростанцій. Вся техніка зараз рівномірно розподілена по всій території Донецької області. Також на місцевому рівні буде залучатись техніка Центрів безпеки громадян, які створені в об’єднаних громадах. В особливо важких випадках передбачена взаємодія з підрозділами ООС”, – зазначив Вітовецький.
Особливу увагу приділено питанню обігріву населення у разі потрапляння у снігові замети. Так, підготовлено 18 наметів, 5 мобільних пунктів обігріву на базі техніки підвищеної прохідності та 2 надувних пневмокаркасних модулів.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!