На Донеччині пожежі знищили понад 10 тисяч гектарів зернових
У Донецькій області завершилася зернозбиральна кампанія. На жаль, цього року не обійшлося без збитків від вогняної стихії. Про причини виникнення пожеж та наслідки, що вони спричинили, розповив на прес-конференції Андрій Вершилов – головний інспектор відділу пожежної безпеки Управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління ДСНС України у Донецькій області. Захід відбувся в Антикризовому медіа-центрі.
Аби жнивна компанія пройшла без втрат, рятувальники протягом збору врожаю постійно наголошували на необхідності дотримання протипожежних заходів у місцях збирання, переробки та зберігання зернових. Як правило, найчастіше основними причинами виникнення пожеж на хлібних ланах ставали необережне поводження з вогнем, випалювання стерні, а також порушення правил експлуатації машин та агрегатів.
“Рятувальники Донеччини сім разів залучалися на гасіння пожеж хлібних масивів та п’ять разів – на займання стерні. Причинами загоряння були підпали та необережне поводження з вогнем. Винних встановити не вдалось. Пожежі сталися на полях у м. Маріуполь, Покровському, Волноваському, Мангушському, Нікольському та Костянтинівському районах. На жаль, вогняна стихія знищила 9,8 га зерна на корені та 51 тону кормів. Але завдяки оперативному реагуванню на виклики рятувальних загонів, вдалося запобігти розповсюдженню вогню на ще більші площі ланів”, – повідомив Андрій Вершилов.
За даними Головного управління ДСНС України у Донецькій області, у порівнянні з зернозбиральною кампанією 2017 року, кількість пожеж на хлібних полях зменшилася на 47%, а кількість займань стерні – на 50%.
Протягом всієї збиральної кампанії фахівці Служби порятунку проводили масштабну профілактичну роботу як серед працівників аграрних підприємств, так і серед населення. Крім того, рятувальники постійно здійснювали рейдові заходи у місцях збирання та зберігання врожаю. Всього було проведено 170 подібних заходів. Особливу увагу фахівці ДСНС звертали на обкошування та оборювання хлібних масивів, встановлення попереджувальних знаків про заборону паління й користування відкритим вогнем поблизу ланів, а також на наявність первинних засобів пожежогасіння в сільгоспмашинах.
“Слід зазначити, що деякі сільгосппідприємства нехтують елементарними правилами пожежної безпеки, а окремі підприємства взагалі навмисно випалюють стерню. Тому хочу нагадати, що подібні дії суворо караються законом. При цьому мова йде не лише про адміністративну відповідальність. Згідно з статтею 245 Кримінального кодексу України “Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу”, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів; вздовж залізниць або інших таких насаджень вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років”, – нагадав Андрій Вершилов.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!