Мета проекту – наблизитись до так званої “стратегії 90%”, за результатами якої 90 відсотків всього населення повинні пройти тестування на ВІЛ. Адже знати свій статус на сьогодні в тренді, це відрізняє прогресивну та відповідальну людину від інших. Як втілюється проект у Донецькій області, розповіли фахівці на прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі.
HealthLink – п’ятирічний проект в Україні, який впроваджує Мережа ЛЖВ спільно з Альянсом громадського здоров’я за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Він дає можливість запровадити швидке тестування на ВІЛ у закладах первинної медико-санітарної допомоги. Це розширює доступ пацієнтів до якісних послуг з тестування та лікування ВІЛ-інфекції, вдосконалення надання відповідних послуг на рівні як закладів охорони здоров’я, так і спільнот. У Донецькій області проект впроваджується благодійною організацією «БФ «Клуб «Світанок» у містах: Бахмут, Дружківка, Добропілля, Краматорськ, Костянтинівка, Покровськ, Торецьк.
“За минулий рік в Україні зареєстровано більш ніж 5 тисяч нових випадків ВІЛ-інфікування. Понад десять відсотків вперше виявлених припадає на Донецьку область. Тому впровадження проекту саме в цьому регіоні є запорукою успіху в подоланні розповсюдження небезпечної хвороби”, – зазначила Анастасія Дєєва, виконавчий директор БО «Мережа».
“Про свій позитивний статус знає лише кожен другий із ВІЛ-інфікованих. 56% вперше виявлених мають вже 3-4 стадію захворювання, що знижує шанси на виживання. Нажаль, більшість із них помирає, оскільки занадто пізно починають антиретровірусну терапію. Водночас, якщо людина звертається до нас вчасно, вона отримує адекватне лікування, а її хвороба практично не відрізняється від будь якої іншої на кшталт діабету чи гіпертонії”, – підкреслила Людмила Маслова, головний лікар Донецького обласного центру профілактики і боротьби з ВІЛ/СНІДом.
В рамках проекту лікувальні заклади первинної ланки отримають швидкі тест-системи, які дозволять дізнатися результат за 10-15 хвилин. На Донецьку область виділено 6,5 тисяч таких систем. “Пройти експрес-тест можна буде в будь-якій амбулаторії у свого лікаря, якому довіряє людина. А також отримати вичерпну інформацію та впевненість в тому, що їй допоможуть. Це дійсно дієва профілактика, яка стає пріоритетом у рамках проведення медичної реформи”, – розповів Олександр Власенко, головний лікар КЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги №1” м. Краматорськ.
На сьогоднішній день в Україні 238 тисяч людей живуть із діагнозом ВІЛ. Вони забезпечуються безкоштовним лікуванням та соціальним супроводом. “Глобальна мета проекту HealthLink – так звана стратегія 90-90-90. Тобто 90 відсотків повинні знати свій статус, 90 відсотків мають отримувати лікування, 90 відсотків – мати ефективний результат лікування”, – наголосив Владимир Чура, спеціаліст з програмного менеджменту Офісу охорони здоров’я регіональної місії USAID в Україні, Молдові і Білорусі.
У Донецькій області проект впроваджується благодійною організацією “БФ “Клуб “Світанок”. “Перед нами стоять одразу декілька задач: навчання медперсоналу, забезпечення медичних закладів швидкими тестами, інформування людей про безкоштовне лікування, соціальна та психологічна підтримка інфікованих, подолання дискримінації та стигматизації у суспільстві”, – повідомила Наталія Новицька, керівниця проекту HealthLink в Донецькій області.
Офіс організації знаходиться за адресою: м. Краматорськ, вул. Магнитогорська, 9, каб. 6.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!