Наметові та трудові табори, мобі-кемпи та сімейні зміни– цього року в Донецькій області, окрім звичайних центрів відпочинку та оздоровлення дітей, відкриваються особливі літні заклади.
Вперше з обласного бюджету виділено кошти на створення 6-х наметових таборів із змістовним наповненням для скаутів, екологів, археологів, спортсменів тощо, в яких діти шкільного віку та студенти зможуть провести час цікаво та корисно.
Також відкриються два табори праці та відпочинку, де молодь отримуватиме прості трудові або побутові навички, що стануть їм у пригоді в майбутньому житті.
Другий рік поспіль організовується зміна для відпочинку дітей разом з батьками. Така форма популярна серед багатодітних сімей, як правило – віруючих.
З липня в сільський місцевості прифронтових регіонів, за допомогою міжнародних гуманітарних організацій, запрацюють пересувні мобі-кемпи. В кожному населеному пункті протягом дня дітей будуть розважати аніматорі, плануються різноманітні ігри, майстер-класи та пригощання солодощами. Очікується, що приїзд мобі-кемпу стане розвагою для всього села.
Загалом Донецька облдержадміністрація ставить перед собою й місцевими адміністраціями амбітну задачу – охопити оздоровленням і відпочинком як найменше 60 відсотків дітей. Особлива увага приділяється прифронтовим територіям. 11 тисяч юних мешканців неспокійних населених пунктів планується відправити до оздоровчих центрів цього року, понад 1 тисяча дітей вже відпочиває. Про такі плани та їх реалізацію розповіла заступник директора департаменту сім’ї, молоді та спорту ДонОДА Лілія Золкіна.
“У 2018 році планується відкриття 463 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. З них 435 пришкільних таборів, 20 позаміських закладів, 6 наметових та 2 табори праці та відпочинку”, – повідомила Лілія Золкіна на прес-конференції, присвяченій організації літньої оздоровчої кампанії для дітей.
За її словами, наповнення таборів у цьому році значно більше, ніж у минулих. Це свідчить про те, що батьки не бояться відпускати від себе своїх дітей. Наприклад, всі 20 позаміських закладів повністю заповнені на всі 4 зміни, по 21 день кожна. І це при тому, що з них тільки 3 комунальних, решта – приватні.
“Приватним закладам дитячого відпочинку важче працювати, бо підготовка до літнього оздоровчого сезону для дитячої здравниці коштує біля 1 мільйона гривень. Зокрема, сюди входять ретельні перевірки стану протипожежної безпеки. Тем не менш, всі табори перед відкриттям отримали акти-дозволи на роботу”, – додала Лілія Золкіна.
Спеціалісти департаменту щонеділі виїздять до таборів, щоб перевіряти безпекові та педагогічні питання. Такий ретельний моніторинг дозволяє вчасно усувати недоліки.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!