На Донеччині заборонено відвідувати хвойні ліси – оголошено вищій клас пожежної небезпеки

За даними УкрГідрометцентру, з 21 по 22 червня на всій території Донецької області оголошено надзвичайний рівень пожежної небезпеки (найвищий, 5 клас). В цей період заборонено відвідування лісових масивів, також не дозволяється в’їзд на територію лісового фонду автотранспортом, окрім транзитних шляхів.

Спекотна погода, що очікується і надалі влітку, збереже пожежонебезпечний період в активній фазі. В зв’язку з цім в Антикризовому медіа-центрі відбувся міжвідомчий брифінг щодо організації протипожежного захисту під час зернозбиральної кампанії 2018 року, запобігання виникненню пожеж у лісових масивах, попередження загибелі людей на водних об’єктах.

За даними Головного управління ДСНС України у Донецькій області, цього року кількість пожеж збільшилась, є загиблі та травмовані. “З початку року на території Донецької області зафіксовано 1922 пожежі, це на 100 більше ніж за аналогічний період минулого року. Підрозділи ДСНС по 40 разів на добу виїздять на гасіння возгорянь. На жаль, не обходиться без жертв. На даний час від пожеж загинула 91 людина, ще 83 травмовані. Це дуже велика кількість”, – констатувала Ірина Подашевська, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям Головного управління ДСНС України у Донецькій області полковник служби цивільного захисту.

Більшість пожеж виникає з причин елементарної недбалості громадян – кинутий недопалок, непогашене вогнище, запалювання стерні. “Зараз все як порох у лісі. Температура в тіні 30-35 градусів, а на ґрунті всі 60. Зі своєї сторони ми робимо все можливе для захисту лісів: створюємо нові мінералізовані смуги, ведемо регулярне спостереження, проводимо роз’яснювальні бесіди. Однак територія занадто велика – 75 тисяч гектарів лісу, ще під загрозою поля та лісозахісни смуги. Тому мі працюємо разом з ДСНС, щоб гасити пожежі в начальній стадії”, – розповів Віктор Стороженко, начальник Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Незабаром в Донецький області розпочнеться зернозбиральна компанія. Це найбільш пожежонебезпечний період. Загрозливу обстановку створюють спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у несправному стані, людська недбалість і безвідповідальність. Рятівники звертають увагу, що приборкати пожежу на полі, яка швидко може набути великих масштабів, дуже складно.

“Минулого року в Донецькій області вщент вигоріло 226 гектарів хлібних масивів, що спричинило збитків на 4 мільйони гривень. Основними причинами виникнення пожеж під час жнивної кампанії є необережне поводження з вогнем, випалювання стерні, порушення правил експлуатації машин та агрегатів. Згідно з розпорядженням, категорично забороняється спалювати стерню та пожнивні залишки, розпалювати багаття, застосовувати будь-який відкритий вогонь на хлібних полях і поблизу, а також на зернотоках, заготівельних пунктах, елеваторах, поруч із стогами соломи й сіна”, – зазначив Михайло Сокіл, головний спеціаліст відділу переробки та харчової промисловості Департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій ДонОДА.

Зважаючи на те, що пожежонебезпечний період знаходиться в активній фазі і загроза виникнення загорянь буде тільки зростати, під час брифінгу представники Служби порятунку звернулися до громадян з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies