Одразу три міждисциплінарні команди почали працювати у Краматорську та Бахмуті, надаючи фахові послуги раннього втручання – допомоги дітям перших років життя, які мають порушення розвитку чи ризики їх виникнення. Про можливості та перспективи комплексного підходу йшла мова на прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі. В ній взяли участь представники всеукраїнського форуму “Батьки за раннє втручання в Україні”.
“За підтримки представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Донеччина долучилася до системи раннього втручання. Пройшли навчання три команди фахівців, до складу яких входять психологи, логопеди, реабілітологи та лікарі різного профілю. Вони працюватимуть в центрі “Оберіг” в ОШ №8 та на базі дитячого будинку “Антошка” у Краматорську, а також у Центрі реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи міста Бахмут”, – повідомила Вікторія Лисенко.
Міждисциплінарні команди працюють комплексно – не лише з дитиною, а і з родиною, щоб не тільки скоригувати певні проблеми, а й навчити сім’ї жити гармонійним життям із дитиною з серйозним діагнозом, допомогти дітям стати максимально соціалізованими й щасливими.
Раннє втручання надає свої послуги дітям перших років життя, оскільки раннє виявлення біологічних та соціальних факторів ризику щодо порушення розвитку дитини дає можливість своєчасно почати інтенсивну допомогу у ранньому віці, коли розвиток дитини особливо піддається впливу.
Послуга Раннього втручання надається як в спеціально організованих центрах, так і дома та в інших місцях, в яких сім’я може стикатися з проблемами та перепонами (дитячі майданчики, магазини, та ін.). Такий супровід допомагає сім’ї подолати внутрішні бар’єри та максимально розвинути усі можливості малюка.
У розвинутих країнах раннє втручання працює вже майже півстоліття, а в Україні декілька років тому до проекту увійшли лише три області. Наразі долучилася й Донеччина. Але організаційні та фінансові питання, що мають забезпечити роботу міждисциплінарних команд, досі не вирішені. Тому родини дітей з особливостями розвитку об’єдналися задля розвитку цієї послуги.
Протягом двох днів у Краматорську відбуватиметься семінар “Формування єдиного бачення раннього втручання та налагодження діалогу серед ключових управлінь, батьків та спеціалістів у Донецькому регіоні України”. Під час заходу планується обговорити оптимальні механізми взаємодії влади, фахівців та батьків для забезпечення найкращих інтересів дитини з інвалідністю або з особливостями розвитку. Також визначатимуть комплекс реабілітаційних заходів на рівні громади в умовах децентралізації, шукатимуть джерела для підтримки та впровадження послуги раннього втручання в Донецькій області.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!