На Донеччині людей поважного віку навчать користуватись інструментами е-демократії

2850
коментарі відсутні

На Донеччині людей поважного віку навчать користуватись інструментами е-демократії

«Соціальна активність – категорія без віку», так називається навчальний проєкт для осіб 55+, що стартував в Донецькій області за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Про актуальність проблеми та деталі проєкту в Антикризовому медіа-центрі розповіли представниці громадських організацій.

Було зазначено, що українська нація старішає, кількість осіб пенсійного віку зростає. Втім вони переважно залишаються «за бортом» суспільного життя громади, хоча мають потенціал та бажання впливати на ухвалення рішень. Якщо дати їм інструменти у вигляді інтернет-ресурсів, навчити ними користуватись, то цей потенціал може буде реалізований.

«Дуже важливо залучати літніх громадян до активностей у громадах. Люди, які увійшли у «вік щастя», активні, досвідчені, з широким колом знайомств. Насправді, це великий ресурс для місцевих спільнот. Проєкт «Соціальна активність – категорія без віку» саме і спрямований на те, щоб такі люди могли розвиватись самі та допомагати громадам. Тобто жили повноцінним і насиченим життям», – підкреслила Ірина Степанова, голова комітету з гуманітарних питань обласної Громадської Ради.

Наприклад, у Слов’янську налічується 35 тисяч осіб віком 55+, тобто третина населення.

За дослідженнями ГО «Центр Поділля-соціум» спільно з Інститутом аналітики та адвокації, понад 83% українських пенсіонерів хочуть брати участь у розвитку своїх громад. Разом з тим, не більше 8-9% знають і вміють користуватись інструментами участі.

«Люди старшого віку готові використовувати свій досвід на користь громади, але не розуміють, яким чином це можна робити. Тому ми започатковуємо наш проєкт, щоб навчити людей інструментам електронної демократії. Тобто спілкуватись з владою таким шляхом, щоб були почуті їхні проблеми та пропозиції щодо розвитку громади», – розповіла Наталія Бондаренко, керівниця ГО «Фундація підтримки осіб старшого віку «Вік щастя».

Проєкт «Соціальна активність – категорія без віку» впроваджується у чотирьох містах Донецької області – у Дружківці, Краматорську, Покровську та Добропіллі.

Він охопить понад 500 людей поважного віку. Тренери навчать їх інструментам участі:

  • користуватись електронними сервісами,
  • знаходити необхідні документи на сайтах місцевих рад,
  • подавати звернення,
  • створювати петиції,
  • брати участь у Громадському бюджеті.

Тренінги розроблені для старших людей, вони адаптовані для легкого опанування електронних сервісів. Тренери пройшли спеціальне навчання.

В умовах карантинних обмежень дуже зручно вміти користуватись інтернет-ресурсами та сервісами. Адже вони дозволяють, не відвідуючи установ, долучатись до вирішення проблем громади, доносити свою думку до чиновників і при цьому отримувати відповідь.

«Скоро у нас відбудуться місцеві вибори. Всі ми знаємо, що кандидати люблять використовувати літніх людей через пресловуту гречку. Правда в тому, що вони просто згадують про пенсіонерів саме у передвиборчий час, коли їм це вигідно. Тому наша робота також спрямована на те, щоб люди у віці розуміли свою важливість у будь-який час і вміли впливати на владу», – наголосила Наталія Бондаренко.

 

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика