На Донеччині міжміські автобуси та електрички ще не ходитимуть: область не готова до послаблення карантину


4729
коментарі відсутні

На Донеччині міжміські автобуси та електрички ще не ходитимуть: область не готова до послаблення карантину

Сьогодні, 22 травня, в Україні стартував другий етап виходу з карантину, запровадженого задля запобігання поширенню коронавірусу. Він, серед іншого, передбачає роботу транспорту на приміських та внутрішньообласних маршрутах. Але Донеччина поки що до цього не готова.

Також уряд дозволив від сьогодні проводити спортивні заходи, в яких беруть участь до 50 людей і не буде глядачів. Дозволяється й проведення релігійних заходів, але за умови – одна людина на 10 кв. м. Окрім того, відновлюється робота готелів, але без функціонування ресторанів. З 25 травня дозволять роботу дитячих садочків.

 

 

На Донеччині міжміські автобуси та електрички ще не ходитимуть: область не готова до послаблення карантину - Фото №1

Які карантинні обмеження знімають з 22 травня

 

Але, мабуть, більшість людей чекають на відновлення роботи громадського, приміського та внутрішньообласного транспорту – нові послаблення теж це передбачають. Тож коли мешканці Донеччини зможуть скористатися ним?

Директор департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької ОДА Артем Литвинов зазначив на щоденному брифінгу в облдержадміністрації, що у проєкті постанови Кабміну щодо послаблення карантину йдеться, що у регіонах, які здійснюють послаблення протиепідеміологічних заходів, дозволяється з 22 травня запуск регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень громадським транспортом, автомобільним, залізничним транспортом у міському, приміському, міжміському та внутрішньообласному сполученні. Але за умови перевезення пасажирів у кількості місць сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу.

“З червня йдеться мова про міжобласне пасажирське сполучення автомобільним, авіаційним, залізничним транспортом”, – сказав Литвинов. Станом на зараз постанова оприлюднена.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що відсьогодні Україна переходить до адаптивної моделі карантину. Це означає, що послаблення обмежень буде лише в тих регіонах, де дозволяє епідемічна ситуація.

Рішення про пом’якшення або посилення карантину в областях відтепер будуть ухвалювати регіональні комісії за умови дотримання трьох цільових показників:

  • інцидентність (загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тис. населення),
  • завантаженість ліжок,
  • охоплення тестуванням.

Якщо з першими двома показниками у Донеччини все добре, то охоплення тестуванням на коронавірус нижче необхідного рівня. Тож, на думку уряду та Міністерства охорони здоров’я, наш регіон поки що не готовий до пом’якшення карантину. Нагадаємо, що станом на 22 травня у Донецькій області зафіксовано 141 випадок захворювання на COVID-19.

На Донеччині міжміські автобуси та електрички ще не ходитимуть: область не готова до послаблення карантину - Фото №2

 

Олексій Ладика, “Донеччина. ЗмІнИ”


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі