Внаслідок російських обстрілів зруйноване обладнання компанії «Вода Донбасу», що призвело до проблем з водопостачанням у низці великих міст Донеччини. Для відновлення постачання води в регіоні необхідно пробурити щонайменше 75 свердловин.
Про це розповіла заступниця директора департаменту ЖКГ Донецької ОДА Лариса Гусева, пише Суспільне Донбас.
За її словами, після обстрілу 28 вересня було руйнування насосних станцій компанії «Вода Донбасу». Це насосне обладнання має велику вартість, відновити дуже важко. Це займає час і потребує дуже великих грошей. Збитки рахуються сотнями мільйонів гривень тільки на підприємствах водопровідно-каналізаційного і теплового господарства.
Яка ситуація з водою у містах Донеччини
Зараз нестачу води відчувають Краматорськ, Слов’янськ, Дружківка, Костянтинівка, тому що вода подається до цих місць тільки по другому донецькому водогону, її не можуть подати з каналу Сіверський Донець — Донбас. Також проблеми з водопостачанням у нас також є у місті Добропілля, місті Білозерське.
У Слов’янську ситуація краще, бо там є власний водозабір і можливість подати більше води населенню. У Краматорську вода подається погодинно — з 17:00 до 21:00.
Щоб забезпечити приблизно в рівній мірі водопостачання чотирьох великих міст — Краматорськ, Слов’янськ, Дружківка, Костянтинівка — вода на ці міста приблизно (це поки не чіткий графік) подається раз на три доби на кожне місто. А там є баки, є резервуари для води.
Як влада регіону вирішує проблему з відновленням водопостачання
Як наголосила Лариса Гусева, потрібні гроші, потрібна допомога міжнародних організацій, до яких влада вже звернулася, щоб нормалізувати водопостачання в цих містах, в першу чергу — Краматорськ, Слов’янськ, Дружківка Костянтинівка.
Щоб якось стабілізувати систему водопостачання населення цих міст на півночі області, беруть в роботу водозабори, які не працюють. Є готові свердловини, їх намагаються “розтампонувати”, аби відновити діяльність цих водозаборів. Ними довгий час не користувалися — потреби не було.
Крім того, в обладміністрації зараз опрацьовують питання щодо буріння додаткових свердловин на території області.
За попередніми підрахунками, на Донеччині сьогодні потрібно пробурити 26 нових свердловин для забезпечення водопостачання мешканців північної та північно-західної частини області.
І додатково 49 свердловин — для сталої роботи об’єктів теплового господарства.
Зараз керівництво облдержадміністрації проводить зустрічі з міжнародними організаціями. Є певні домовленості, підтвердження ще немає. Але вони відгукаються на наші прохання.
Планується, що роботу з буріння свердловин розпочнуть найближчим часом, однак це неможливо зробити за тиждень або за два тижні.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!