На Донеччині складають план «Безбар’єрних маршрутів»

Через активні бойові дії не території Донецької області виконання робіт зі створення Безбар’єрних маршрутів неможливе. Проте складання таких проєктів є важливою складовою стратегічного планування розвитку територіальних громад.

Про це говорили під час робочої зустрічі управління містобудування та архітектури ДонОДА з представниками військових адміністрацій 14 територіальних громад з питань реалізації на території області флагманського проєкту Міністерства розвитку громад та територій України «Безбар’єрні маршрути».

Зустріч відбулась 22 січня в онлайн-режимі. Учасники зазначили, що складання проєктів «Безбар’єрних маршрутів» — важлива складова стратегічного планування розвитку територіальних громад.

«Реалізація цього проєкту направлена на досягнення цілей Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період 2023-2024 роки в частині забезпечення комфортного проживання, можливості самостійного пересування вулицями та пішохідними шляхами у населених пунктах, вільного доступу до об’єктів інфраструктури, створення сприятливих умов для соціальної інтеграції для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення», — зазначили в пресслужбі Донецкьої ОВА.

В режимі реального часу з присутніми проведений навчальний тренінг щодо визначення маршруту (початок-кінець маршруту, точки тяжіння, пішохідні ділянки, ділянки громадського транспорту, перешкоди тощо) та графічної візуалізації з використанням відкритих картографічних ресурсах.

Читайте також: У МОЗ розповіли, які заходи безбар’єрності заплановані на 2025 рік

В ДонОВА також уточнили, що були обговорені питання етапів складання зазначеного проєкту та орієнтовних строків його реалізації.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Прегелянути коментарі (5)

  • Яким чином пройшов цей захід без участі членів обласного комітету доступності?

      • ЗНОВУ ЗА ДЕРИБАН БЮДЖЕТУ.
        Прийшло повідомлення від відділу містобудування, архітектури та земельних відносин м. Покровськ
        Шановні члени комітету доступності, просимо вас до 22.01.2025 надати свої міркування та/або пропозиції щодо можливості створення та подальшої роботи в умовах воєнного стану Ради безбар'єрності на території Покровської територіальної громади. Інформацію надсилайте на електронну адресу arhitektura2015@ukr.net
        ЦЕ жах! Місто розтрощене, зруйнована 100% інфраструктура і тут згадали де можна вирвати дармових грошей з бюджету. Нас у мирний час не збирав так відділ містобудування, архітектури та земельних відносин Покровської міської ради (ще й номер тел. 0623)52-19-15 не існуючий багато років).
        Навіщо, владі включати "дурномудрі", страхополохнуті звернення і пропозиції у мертве місто.
        По перше: добряку начальнику МВА і стеблю його завгосподарю писала щоб провести демонтаж дорого коштовних підйомників по всьому місту, для візочників за місцем їх проживання. Один прилад коштує більше 50 тис. Звернення зафіксовано й у ЦНАПі. Майже ці корупціонери недосужилися знайти час дати відповідь.
        По друге: Про що піде мова? Про Бюджет 2025. Ні копійки ані на зарплату комунальникам, та архітекторам (архитектори чого?), ані на розгрібання завалів, ані збирання трісок (така абсурдна заява була головного комунального грабіжника стебля).
        Місто мертве. Доступність може відновлюватися лише після Перемоги. І Це буде інша влада. Також доступність можна було вирішити шляхом встановлення підйомників людям які пересуваються на візку у місцях їх перебування в евакуації. Або підйомники встановити у переміщенні заклади медицини інші покровські заклади в евакуації інших міст. Слава Україні.

  • Шановні колеги і колежанки, працівники архітектури!
    Звертаюся до вас відповідно листа щодо створення Ради безбар'єрності у Покровську
    та безбар’єрного серередовища … на руїнах.
    Я не знайшла визначення і слів надати тому, що відбувається на руїнах у місті.
    Ми будуємо безбар’єрність у Покровську!
    Рада повинна обговорити терміново документ, які нам надіслали на пошту і створити Раду!
    Але по-перше треб зробити заходи відповідно регламенту створити Раду!
    УВАГА ! Як можна все це зробити за два дні? Можна - лише формально! Але ми не стадр, ні в якому разі по вказівці!
    Ми створимо досвідчений, робочий орган – РАДУ, Повноцінну і працездатну!
    У Покровську, натер спішити нікуди. Часу достатньо.
    Люди з інвалідністю розуміють, що відділ містобудування не міг проігнорувати документ, надісланий облдержадміністрацією, але так швидко у стані війни на руїнах:?
    1.     Створити Раду;
    2.     Вивчити і розглянути документи;
    3.     Обговорити;
    4.     прийняття рішення -
    на жаль, немає можливості. Через обстріли не завжди є світло. Не працює мережа інтернету. На такий серйозний захід ми повинні виділити годину і відпрацювати Плідно. якісно, професійно, компетентно.
    Досить роботу виконувати для папірця. Нам треба працювати так, за яку роботу  отримаєм подяку
    а колеги не за основним місцем роботи відповідне заохочення..
    Те  що відбувається із громадою, ми знаємо, бачемо зруйноване місто. І  відчуваємо кожен день біль, смуток, жалобу. Ми кожен день як на цвинтарі ховаємо власні будинки, які зазнали руйнування, нищення, грабування, житла. Страждаємо через спустошене, сплюндроване і безлюдне місто, де стоїть мініатюрна православна церковця  без хреста і без дзвонів. Навкруги споганена земля, ніщо на ній не зросте, не родить і не поживиться на весні. Трагічне поле, виноградники - вбитий край навкруги. Криваве перехрестя, загиблих! Звідси і місто ще рідніше серцю. Тому ми не маємо права виконати роботу недоброякісно.
    Проте, утворена Рада безбар'єрності, після обговорення з ваших слів  розгляне питання:
    -       фізичної безбар'єрності, - у якому аспекті коли не існує інфраструктури;
    -       інформаційної, у якому аспекті,- для якої категорії і як і коли не має світла, зв’язку;
    -       освітньої, у якому аспекті, якій категорії і де:
    -       медичної - у якому аспекті, яка категорія коли не існує лікарень.
    -       що таке – «багато інших аспектів» в питаннях створення безбар'єрного середовища, розтлумачте.
    Ми хочемо бачити проекти, на якій території буде закладено у Покровську. Додайте проектно- кошторисну документацію.
    Дуже важливо для нас знати кому повезе користуватися благами.
    Тож ми не могли нехтувати такими важливими документами облдержадміністрації та вашими міркуваннями з цього приводу. У свою чергу готові зустрітися у Zoom після створення Ради, отримання названих міні-проєктів у вигляді питань кожному на електрону адресу щодо: фізичної безбар'єрності, інформаційної, освітньої, медичної та багато інших аспектів (а саме яких?) у питаннях створення без бар’єрного середовища в місті Покровське.
    Саме таке бачення членів комітету з приводу можливості створення і подальшої роботи в тих реальних умовах, у яких ми живемо нерані.
    Дякуємо за співпрацю.

Цей сайт використовує cookies