Незважаючи на економічну кризу, спричинену карантинними обмеженнями, в Донецькій області вдалося не тільки зберегти багато робочих місць, а й працевлаштувати тисячі безробітних. Які заходи було вжито задля стримування темпів росту безробіття, розповіла директорка Донецької обласної служби зайнятості Валентина Рибалко.
«Запроваджений карантин суттєво вплинув на стан ринку праці. Зокрема, майже втричі збільшилася кількість звернень людей, які втратили роботу – до 400-500 осіб щодня. В аналогічному періоді 2019 року Центри зайнятості Донецької області приймали в середньому по 150-200 людей. Тож робота наших співробітників в умовах карантину була більш інтенсивною та потребувала нових форм, щоб люди могли якомога скоріше вирішити питання свого працевлаштування та питання матеріального забезпечення під час вимушеного безробіття», – зазначила Валентина Рибалко.
Через виникнення ситуації з пандемією COVID-19 усі Центри зайнятості Донеччини перейшли на дистанційну форму надання послуг із застосуванням онлайн-сервісів Skype, Zoom, Viber, WhatsApp.
Також запроваджено дистанційну форму подання документів – через електронну пошту центрів зайнятості, або скориставшись поштовими скриньками для кореспонденції, які розташовані в приміщеннях ЦЗ біля входу.
До того ж, на законодавчому рівні спрощено умови та строки надання статусу безробітного та призначення допомоги.
Майже 7 тисяч людей працевлаштовано
«За період карантину статус безробітного отримали майже 12 тисяч осіб. Всього на 15 липня кількість безробітних, які отримують допомогу, складає 18300 осіб, що у два з половиною рази більше ніж було минулого року. Середній розмір допомоги – 3800 гривень на місяць», – повідомила очільниця обласної Служби зайнятості.
Природньо, що економічна криза та карантинні обмеження значно скоротили базу вакансій – кількість пропозицій зменшилася з 2880 минулоріч до 1357 на даний час. Але, незважаючи на важку ситуацію, центри зайнятості активно допомагали безробітним у пошуку роботи.
За період карантину вдалося працевлаштувати 6800 осіб, а всього з початку цього року знайшли роботу 12 тисяч людей.
Значним важелем, що суттєво вплинув на стримування росту безробіття, стало надання допомоги по частковому безробіттю для малого та середнього підприємництва.
«Більш за все негативного впливу під час карантину зазнав саме цей сегмент економіки, представники якого сам на сам залишилися з проблемою і без прибутку. Завдяки державній програмі у вигляді фінансової допомоги вдалося не тільки підтримати бізнес, а й зберегти тисячі робочих місць по всьому регіону», – підкреслила Валентина Рибалко.
З початку травня 2020 року було подано 12375 пакетів документів. На даний момент вже 17253 особи отримали допомогу по частковому безробіттю на час карантину, з яких понад 6394 особи – це наймані працівники, а 10859 – фізичні особи-підприємці.
Інтерактивні форми роботи Служби зайнятості
Для забезпечення оперативного інформування громадян, враховуючи дистанційний формат надання послуг, служба зайнятості Донеччини створила та запустила чат-бот у месенджері Telegram (@DonOczBot). Безкоштовно, в онлайн режимі користувачі можуть дізнатись про актуальні вакансії, можливості для навчання, топ актуальних професій та багато корисної консультаційної та правової інформації.
Черговим ноу-хау Донецької обласної служби зайнятості стала розробка та впровадження першої в Україні інтерактивної мапи відеорезюме шукачів роботи регіону. Відтепер новий сервіс дозволяє у зручний для роботодавця час здійснювати підбір кваліфікованого персоналу через мапу відеорезюме Донецької області на платформі Google maps.
Успішно працює і постійно оновлюється інтерактивна карта вакансій, за допомогою якої шукачі роботи з легкістю та безкоштовно підберуть бажану роботу у будь-якому місті Донеччини в онлайн-режимі. На сьогодні карта набрала вже 203 тисячі переглядів.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!