На Донеччині вирує коронавірусний штам «Дельта», в лікарнях бракує кисню

Close up of unconscious middle aged man getting mechanical ventilation in hospital and female hands using respiratory equipment

Майже сто відсотків випадків коронавірусної хвороби в Донецькій області припадає на штам «Дельта» – набагато небезпечнішій, ніж попередній різновид вірусу. Хвороба стрімко поширюється, а у хворих швидко переходить у важку фазу з потребою у кисневій підтримці.

В той же час, в деяких лікарнях регіону вже не вистачає кисню. Детально про ситуацію з захворюваністю розповів заступник начальника управління департаменту охорони здоров’я ДонОДА Олександр Педенко.

«Минулого тижня були двічі відібрані зразки від пацієнтів, які лікуються в ковідних відділеннях області. Майже сто відсотків з них показали ураження саме штамом Дельта. Але й без цього дослідження лікарі бачать, що хвороба переноситься значно важче у порівнянні з весняним загостренням пандемії. Люди, які зараз потрапляють до стаціонарів, швидше потребують кисневої підтримки», – повідомив Олександр Педенко.

Про стрімке поширення хвороби свідчать всі останні показники: щоденний приріст захворілих перевалив за 1000 осіб, ковідні відділення заповнені на 91%, з них ліжка з киснем зайняті важкими хворими на 90%. Окремо зазначено, що більшість серед госпіталізованих – невакциновані особи.

Серед 34-х лікарень, визначених для лікування хворих на COVID-19, більшість має централізовану подачу кисню. Лише шість лікарень працюють виключно з кисневими концентраторами. В департаменті охорони здоров’я вважають, що обладнання для кисневої підтримки хворих в лікарнях області цілком достатньо.

А ось із самим киснем проблема. Два заводи в Україні, що постачали вкрай потрібну речовину, раптово на цілий місяць зупинилися для проведення регламентних робіт. За словами Олександра Педенка, дефіцит кисню частково перекривається за рахунок концентраторів, однак цього замало. Тому шукають альтернативних постачальників.

Так, у Краматорську обидві ковідні лікарні останніми днями відчувають нестачу кисню, споживаючи його «з колес». Кисень у балонах підвозять з місцевих заводів НКМЗ та ЕМСС. Утім потужності кисневих станцій цих підприємств недостатньо для повного забезпечення лікарень. Тож ситуація залишається складною.

Враховуючи, що кількість хворих росте, ковідні лікарні поступово збільшують кількість ліжко-місць за рахунок інших відділень. Наразі під лікування COVID-19 виділено 3776 ліжок. При цьому розгортати мобільний шпиталь не планують. Оскільки в області бракує медичного персоналу, який міг би там працювати.

Утім маємо й гарні новини. Перехід Донецької області до червоної зони та пов’язані з цим обмеження спонукають людей активніше вакцинуватися. У порівнянні з початком жовтня, зараз на щеплення приходять удвічі більше людей. Щоб задовольнити потребу, у містах відкрили додаткові пункти щеплення.

Всього в регіоні функціонують 15 центрів масової вакцинації та 195 пунктів, для щеплення на підприємствах і організаціях залучаються мобільні бригади медиків. Але збільшувати їх кількість також неможливо з причини нестачі лікарів і медсестер.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, всі вакцини, якими щепилися українці, ефективні проти штаму Дельта та попереджають важкий перебіг коронавірусної хвороби.

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies