Від сьогодні, 18 жовтня, в Донецькій області встановлено «червоний» карантинний рівень. Це обумовлено невтішною статистикою щодо розповсюдження хвороби та смертності від неї. Введення додаткових обмежень спричинило ажіотаж у пунктах вакцинації. Про поточну ситуацію з Сovid-19 йшлося на брифінгу в Донецькій облдержадміністрації.
Минулого тижня в області було перевищено декілька показників, що впливають на рівень карантинних обмежень. Зокрема, рівень захворюваності сягнув 586 осіб на 100 тис населення (при нормі 75 на 100 тис). Рівень госпіталізації – 101 на 100 тис (при нормі 60). Завантаженість ліжок з киснем – 87,8% (при нормі 65%). Такі останні дані навів заступник начальника управління департаменту охорони здоров’я ОДА Олександр Педенко.
За його інформацією, в Донецькій області госпіталізація хворих відбувається у 30 «ковідних» стаціонарів, які містять 3376 ліжок. На даний час зайнято 3080 ліжко-місць, тобто майже 90%.
«У зв’язку зі стрімким заповненням ковідних стаціонарів введено заборону на планову госпіталізацію хворих із хронічними захворюваннями. Вивільнені ліжко-місця можуть бути оперативно перепрофільовані під ковідні», – повідомив Олександр Педенко.
Щодо апаратів штучної вентиляції легень, то на даний час їх достатньо в Донецькій області. Адже не всі хворі потребують цієї процедури. Більшість пацієнтів у стаціонарах знаходиться на підтримці за допомогою кисневих концентраторів або централізованого кисню. В департаменті охорони здоров’я ДонОДА запевняють, що у разі необхідності є можливість переміщення відповідного обладнання між лікарнями або закупівлі нового.
За статистикою, у жовтні захворюваність на ковід збільшилася у порівняні з вереснем – 12315 випадків за 17 днів жовтня проти 8191 за вересень. В середньому цього місяця щодня помирали 8 осіб.
Натомість вакцинація, яка мала б попередити стрімке поширення хвороби та її важкий перебіг, не була такою активною влітку, як потрібно. Лише останніми днями, коли встала потреба вводити жорсткі карантинні обмеження, бажаючих щепитися стало більше настільки, що в центрах вакцинації по всій області накопичилися величезні черги.
«Півроку ми запрошували людей на вакцинацію, але більшість активізувалася тільки зараз. На жаль, лікарів і медичних сестер не вистачає, щоб вакцинувати всіх бажаючих. Тому відкривати додаткові пункти ми не плануємо. Не можна залучати весь медичний персонал на щеплення – хтось повинен лікувати хворих. В той же час, всі наявні пункти вакцинації працюють на повну потужність, і вакцин в області вистачає», – зазначив Олександр Педенко.
До того ж, зараз на часі щеплення від сезонного грипу, і вакцинація від Сovid-19 не є перепоною для цього. Обидві вакцини можна вводити одночасно.
«Якщо людина хоче щепитися від сезонного грипу, вона повинна звернутися до свого сімейного лікаря, отримати рецепт, придбати вакцину в аптеці та вакцинуватись. Це можна робити одночасно з антиковідним щепленням», – підкреслив Олександр Педенко.
В Донецькій області працює безкоштовна «гаряча лінія» з питань Сovid-19 – 0-800-408-911. За цим телефоном можна отримати відповіді на питання щодо вакцинації, лікування коронавірусної хвороби, а також уточнити деталі запровадження карантинних обмежень у червоній зоні.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!