На Донеччині запрацював перший дитячий простір «Litokryl»

У Слов’янську запрацював перший на Донеччині простір психоемоційної підтримки «Litokryl» для дітей, які постраждали від війни. Проєкт, що реалізується за підтримки «Razom for Ukraine», допомагає як дітям, так і батькам у прифронтовому регіоні. Тут щодня надають безкоштовні психологічні консультації, допомагають відновити психоемоційний стан, соціалізуватись та отримати нові знання.

Всебічна підтримка дітей, що постраждали від війни

Через повномасштабну війну, що розв’язала росія проти України, жодна дитина в нашій країні не почувається в безпеці. Особливо вразливими є діти, які живуть неподалік лінії фронту чи на деокупованих територіях. Вони потребують всебічної підтримки, адже не мають можливості займатись, розвиватись та проводити час в оточенні своїх однолітків. Діти постійно перебувають під обстрілами, небезпеці та психологічно складних умовах, багато з них стали вимушеними переселенцями. Саме тому фонд «Rescue Now» реалізує декілька проєктів, щоб допомогти хлопчикам та дівчаткам, а також їхнім батькам відновити сили, зняти психоемоційну напругу, впоратися зі стресом та соціалізуватися в нинішніх умовах. Зокрема через створення дитячих просторів «Litokryl».

«Дитячі простори «Litokryl» — це осередок, в якому проводять зустрічі з дітьми для зняття емоційної напруги та стресу через ігри, арттерапію, бесіди та інші види психологічної допомоги. Для цього надаємо всю можливу базу, зокрема матеріали для роботи з дітьми як методичні, так і наочні, книжки, ігри різноманітні тощо», — розповіла кураторка проєкту «Litokryl spase» Дар’я Пузікова.

«Litokryl» у Слов’янську — проєкт, який хочеться зробити довготривалим

Дитячі центри «Litokryl» вже відкриті у Києві та Полтаві. Простори створені здебільшого для підтримки дітей, які стали вимушеними переселенцями. Крім того, вони працюють у Харкові та прифронтових громадах області, які щоденно потерпають від російських обстрілів. А цього місяця перший такий осередок з’явився і на Донеччині — у Слов’янську.

«Ми починали свою роботу у Харкові, і зараз намагаємось зробити акцент саме на прифронтових регіонах. На Донеччині — це Слов’янськ. Ми розуміємо, що тут найбільш гострою є потреба у відновленні повноцінного життя дітей. Це і соціалізація, бо всі навчальні заклади та гуртки зачинені. І стабілізація психоемоційного стану, зняття тривожності та стресу, відновлення довіри до людей і світу загалом, і надолуження знань, і якісь розважальні заходи. Тобто все, чого потребують діти, які змушені жити в тих умовах, що є зараз в регіоні. Саме тому ми почали працювати з благодійним фондом «Слов’янська мрія» і дуже хочемо, щоб ця співпраця була довготривалою», — пояснює Дар’я.

Проєкт «Litokryl» направлений на повне відновлення або створення комфортного дитячого простору на базі вже існуючих осередків, які потребують підтримки.

«Ми намагаємось співпрацювати з тими фондами або організаціями, які вже ведуть діяльність, мають приміщення і сплачують за нього оренду або воно є в їхній власності. Тобто на це вже гроші з фонду не витрачаються і ми можемо їх направити на базові ремонтні роботи, придбання якоїсь техніки чи ще чогось, що допоможе створити простір більш безпечним та комфортним для занять», — каже кураторка проєкту.

Варто зазначити, що БФ «Слов’янська мрія» має 10-річну історію та продовжує підтримувати жителів Слов’янська як дітей, так дорослих навіть під час повномасштабної війни. У 2024 році фонд змінив своє розташування і почав створювати інклюзивний простір на новому місці. Місцева рада Слов’янська надала в оренду приміщення, яке потребувало капітального ремонту, але це не злякало активістів. Навпаки, додало рішучості та підштовхнуло до дій.

«Офіс, який ми використовували раніше, непристосований для людей з особливими потребами, а війна, на жаль, вносить у наше життя страшні корективи. Тому знайшли нове приміщення і вже зробили величезний обсяг ремонтних робіт. Тепер, завдяки проєкту «Litokryl», у нас встановлені нові вікна і двері, а попереду ще встановлення пандуса. Тобто це буде дійсно інклюзивний простір для дітей та дорослих, який так потрібен місту вже сьогодні», — впевнена виконавча директорка БФ «Слов’янська мрія» Євгенія Алфімова.

Важливо й те, що проєкт «Litokryl» передбачає створення нових робочих місць, адже впродовж певного періоду займатися з дітьми та дорослими будуть саме місцеві жителі — фахівці з психології, вчителі, вихователі, художники та ін. І вони отримуватимуть за свою роботу заробітну плату. Договір між фондами наразі підписаний на три місяці, однак команда проєкту «Litokryl» налаштована на довготривалу співпрацю.

«Якщо дозволить безпекова ситуація і буде можливість продовжувати цю важливу діяльність, то ми б дуже хотіли залишитися тут якомога довше. Те, що робить «Слов’янська мрія» навіть під час війни, дійсно вражає. Євгенія зібрала настільки потужну команду, вони настільки віддаються цій діяльності та підтримці дітей, що хочеться допомагати більше і більше», — каже Дар’я Пузікова.

«Litokryl» відкритий для пропозицій щодо нових локацій на Донеччині

У планах фонду «Rescue Now» на 2024 рік відкриття 20 просторів «Litokryl» по всій Україні через надання грантів іншим благодійним організаціям. Водночас організатори підкреслюють, що прифронтові регіони України залишають у пріоритеті.

«Для цього благодійні фонди або громадські організації мають надіслати нам заявку, в якій розкажуть про себе та свою роботу, а також зазначать потреби для відновлення чи розширення діяльності. Ми відкриті до співпраці й хочемо приділити більше уваги саме прифронтовим регіонам, які найбільше страждають від російської агресії. Нині це якраз Харківщина, Донеччина. Попри війну та регулярні обстріли, тут мешкає багато дітей і їм, як ніколи, потрібна максимальна увага та підтримка. Ми готові цьому сприяти», — наголошують благодійники.

Надсилати заявки можна на ел. адресу: donation@rescuenow.com.ua.

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Прегелянути коментарі (1)

  • Доброї Ночі Я Знаю Що Робити Щоб Виграти У Росії (Оккупантів) Теоретично, Нам Потрібна Фінансова Допомога З Усього Світу і Дуже Багато Зброї, А Це Означає Що Всі Наші Українці Повинні Бути Активнішіми і Створювати Аккаунти у Підтримку України Масово Нові і Існуючі Інстаграм Фейсбук Тік Ток і т.д У Всіх Можливих Соцмережах Світу І Тоді Люди Нам Будуть Кидать Гроші І Буде Багато Зброї За Їх Рахунок Фінансів Репост Дякую Слава Україні Героям Слава! Вперед За Перемогою! Досить Бездельнічать!

Цей сайт використовує cookies