На Донеччині значно посилили будівництво фортифікаційних споруд

57882
коментарі відсутні

На Донеччині значно посилили будівництво фортифікаційних споруд

У Донецькій області посилили будівництво фортифікаційних споруд. Для допомоги військовим міська влада залучила додаткові сили.

За словами заступника директора департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОВА Павла Челпих, робота ведеться «дуже потужно».

«Ми допомагаємо військовим у будівництві фортифікаційних споруд. Це не наш структурний підрозділ відповідає за це будівництво… Але ця робота дуже, дуже велика, і вона потужно проводиться на даний час по цьому напрямку», – сказав Челпих на брифінгу, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

Він не уточнив, скільки конкретно сил задіяно у допомозі військовим, але наголосив, що вони максимальні.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський також наголосив, що будівництво окопів, бліндажів та укриттів на фронті нині посилилось.

«Посилили ресурси, які залучаються до відпрацювання, визначили конкретні рубежі, а також відповідальність посадових осіб – як військових, так і цивільних. Тому все проводиться згідно з визначеним планом», – повідомив Тарнавський в інтерв’ю ВВС.

Додаткові ресурси на будівництво військових фортифікаційних споруд першої та другої лінії оборони на ключових напрямках фронту мобілізував і Метінвест. Найактивніші дії цілодобово тривають на Донеччині, де робота ведеться разом із Донецькою обласною військово-цивільною адміністрацією.

До зведення фортифікаційних споруд одночасно залучено висококваліфікованих спеціалістів (водіїв, операторів кранів та екскаваторів). Виділено різнопрофільну спецтехніку  – екскаватори, автокрани, великогабаритні вантажівки. Метінвест також проводить земляні роботи, надає будівельні матеріали, деревину та мобільні сталеві укриття, які встановлюється під землю і захищають від обстрілів.

«Сьогодні кожен бізнес, за прикладом Метінвесту, повинен мобілізувати всі ресурси, щоб не допустити просування ворога. Щоб наші мирні міста не мали такого вигляду, як рідна для мене Авдіївка», – сказав координатор проєкту, депутат Верховної Ради України Муса Магомедов.

Читайте також: В Україні створять інтерактивну мапу укриттів

Хто веде контроль за будівництвом фортифікаційних споруд

 

Наприкінці листопада при Міноборони створено Міжвідомчу робочу групу, яка займається вивченням проблемних питань з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд. Рішення ухвалили на зустрічі міністра оборони Рустема Умєрова з міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим.

Як зазначалось, група планувала впровадити реформу, щоб визначити зони відповідальності: на першій лінії оборони будівництво фортифікаційних споруд здійснюють військові підрозділи, на другій-третій – Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України через залучення приватних підрядних організацій.

Було створено також волонтерську бізнес-спільноту, яка висловила готовність оперативно надавати меценатську допомогу в будівництві фортифікаційних споруд на найбільш «гарячих» напрямках.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика