На Краматорської ТЕЦ вугілля немає, на покупку палива оформлений кредит

3012
коментарі відсутні

На Краматорської ТЕЦ вугілля немає, на покупку палива оформлений кредит

ТОВ «Краматорськтеплоенерго» (Краматорська ТЕЦ) є основним джерелом теплопостачання міста, яке забезпечує до 80 відсотків споживачів.

На сьогоднішній день, за півтора місяці до початку опалювального сезону, на складах ТЕЦ немає ані грама вугілля. Про це на апаратній нараді у виконкомі повідомив генеральний директор підприємства Станіслав Волоха. Він також додав, що питання постачання палива вирішується за рахунок оформлення кредиту.

«Станція працювала на вугіллі марки Донецький АШ, але початку цього року поставки традиційного вугілля були припинені, – розповів керівник КрамТЕЦ. – Закупівля імпортного вугілля вимагала 100-відсоткової передплати, але вільних коштів підприємство не мало. В результаті тривалих переговорів підприємство отримало цільовий кредит від Енергоринку на закупівлю вугілля. Після проведення необхідних процедур на сьогоднішній день підписано договір зі Словацькою компанією, згідно з яким передбачається поставка на склад ТОВ «Краматорськтеплоенерго» 40 тисяч тон вугілля до кінця жовтня 2017 року».

Перші потяги з паливом очікуються вже наступного тижня. Заявленої кількості вугілля вистачить приблизно на два місяці, якщо врахувати, що середньомісячна потреба на генерацію тепла становить 20 тисяч тон.

«Початок опалювального сезону ми пройдемо нормально, – запевнив Станіслав Волоха. – І на наступний період вже є попередня домовленість з іншою компанією на покупку вугілля. Крім того, завершується оформлення договорів на поставку природного газу».

За словами гендиректора, підприємство зазнає значних фінансових труднощів у зв’язку з тим, що в кінці минулого опалювального сезону довелося заміщати тверде паливо більш коштовним газом. Відповідно були знижені обсяги виробництва теплової та електричної енергії.

«Обсяги продажу електричної енергії в Об’єднаний енергоринок України за період з січня по квітень 2017 року були знижені зі 131 533 кВт/г до 67 490 кВт/г, що завдало збитку підприємству в розмірі 60 мільйонів гривень, – повідомив Станіслав Волоха. – Щоб вирівняти фінансову ситуацію, в міжопалювальний період було введено 4-денний робочий тиждень, а також зменшені обсяги запланованих на 2017 рік ремонтних робіт. Виконуються тільки найнеобхідніші заходи, щоб забезпечити надійну роботу підприємства в опалювальний сезон 2017-2018 років».


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика