Поліцейські, рятувальники та волонтери продовжують допомагати мешканцям Луганської області, яких щодня, днем і вночі, намагаються знищити російські загарбники. Більшість людей вже виїхало з обстріляних міст. А для тих же, хто попри небезпеку, поки що залишається на місцях, щодня відбувається доставлення допомоги.
Як повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай, наразі «тиха» евакуація можлива тільки з Лисичанська та Гірської громади. Також туди продовжують завозити їжу, питну воду, ліки та деякі речі. На зворотному шляху забирають та вивозять у небезпечні місця тих людей, які зрештою не витримують постійних обстрілів і все ж таки зголошуються покинути рідні оселі.
Виїжджають під гучні обстріли
Кожного дня відбувається евакуація з тих населених пунктів Луганщини, куди ще можна дістатись. Бувають дні, коли вивозять до сотні людей. Днями з Лисичанська вдалося вивезти шістнадцять жителів, з яких троє – маленькі діти. Наймолодшому всього десять місяців, старшому чотири рочки. Також багато людей старшого віку, які «досиділи до останнього».
«Спочатку не хотіла нікуди їхати, а зараз сил ніяких немає терпіти. Обстріли стають все ближче, все гучніше. І днем, і вночі бахкає так, що дуже страшно. Тому коли сьогодні запропонували евакуюватись, не вагалася ані хвилини – швидко схопила зібрані заздалегідь речі та поїхала», – розповідає літня жінка. Вона не може підібрати слів, щоб подякувати поліцейськім, які вмовили її зрушити з місця.
Протягом всього дня поліцейські Луганщини забирали бажаючих з їхніх домівок та підвозили до визначеного місця евакуації. Звідки спеціальним транспортом їх доправили до Донецької області.
«Вже понад місяць кожна спроба евакуюватися є ризиком для життя. Але залишатися в містах т селах Луганщини зараз ще небезпечніше. Тому дякую всім, хто шукає і збирає бажаючих, хто безпосередньо евакуює, хто зустрічає в безпечному регіоні України, рятує їх від «руського миру», – прокоментував подію начальник обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.
Надзвичайники рятують людей та майно
Кожного дня, у надскладних умовах співробітники ДСНС Луганської області продовжують допомагати населенню, яке все ще залишається на місцях. Доїжджають не тільки до Лисичанська, а й до маленьких населених пунктів, таки як Лисичанське, Малорязанцеве, Вовчоярівка. Збирають та привозять людям гуманітарні вантажі з харчовими продуктами, ліками, засобами гігієни тощо.
Вже тисячами тон вимірюються обсяги води, яку рятувальники доставляють цивільним. Підвозять як технічну, так і питну воду. Нещодавно міжнародні партнери надали рятувальникам сучасну систему очищення, що дозволяє знезаражувати одразу великий об’єм води.
Населені пункти Луганщини, яку ворог намагається захопити, майже щодня палають від обстрілів. Тож рятувальникам доводиться займатися своїми прямими обов’язками – гасити пожежі. На цьому тижні було особливо гаряче, у прямому сенсі цього слова.
«У Золотому через нанесені росіянами авіаудари згоріло одразу 13 будинків, у Гірському – 11. Палало й в Лисичанську: «асвабадітєлі» піддали потужним обстрілам «стратегічні» об’єкти – загальноосвітню школу, коледж, ринок. Пожежу площею понад 1000 кв. м вогнеборці гасили декілька годин. Вигоріла будівля Гірничо-індустріального коледжу, одна з найстаріших і найкрасивіших споруд міста», – повідомили у Головному управлінні ДСНС Луганської області.
Також, в умовах війни, рятувальникам часто доводиться розбирати завали на зруйнованих ворожими снарядами будівлях та займалися ідентифікацією та вилученням вибухонебезпечних предметів, якими усіяна земля Луганщини.
Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»
Фото: Головне управління ДСНС України у Луганській області, Луганська обласна державна адміністрація
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!