У другій половині тижня після різкого загострення під Горлівкою та Маріуполем на початку тижня, встановилася певна рівновага та пауза, коли занадто активних бойових дій немає, але ситуація лишається напруженою.
Так, прес-центр Об’єднаних сил назвав ситуацію на передовій складною. Зокрема, російсько-окупаційні війська, нехтуючи Мінськими угодами, 38 разів порушували режим припинення вогню, з них 8 разів застосовували міномети по позиціях наших захисників. На будь-яке застосування зброї противник отримав адекватну відповідь від підрозділів Об’єднаних сил.
Найбільш напружена обстановка була в районі населених пунктів Кримське, Троїцьке, Зайцеве, Шахта Бутівка, Гранітне, Опитне, Павлопіль. Зокрема, о 4-й годині ночі під ворожий артобстріл потрапила будівля протитуберкульозного та психоневрологічного диспансерів
Під час бойових дій 2 наших захисників було поранено. Наразі поранених евакуйовано до шпиталю, де їм надано кваліфіковану медичну допомогу. За даними розвідки, знищено 2 та поранено 3 окупантів.
Тим часом ситуація лишається суперечливою: ряд ЗМІ повідомили про плани ЗСУ розпочати звільнення декотрих населених пунктів, і перша в цьому списку – Горлівка, щоправда прямого штурму міста начебто не планується, а лише звільнення частини міста та стратегічних висот, що дозволить тримати місто під вогневим контролем і може змусити бойовиків покинути його.
Український експерт і журналіст Олександр Подобрий, передає «Оглядач».
«Перша мета, яка приходить у голову, це, звичайно ж, Горлівка, яка знаходиться під контролем терористів з 14 квітня 2014 року. За цей час окупанти благополучно знищили хімічний завод «Стирол», у свій час терористи погрожували підірвати, якщо ВСУ не припинять наступ на місто. Тоді це спрацювало, і ми були змушені відступити. Хоча є й інший варіант. Сили ООС можуть продовжувати оточувати Горлівку. У такому випадку наступним на черзі буде звільнення селищ Широка Балка й Озерянівка. Взяття останнього буде означати, що Горлівка виявиться фактично відрізаною від підкріплень у Донецьку. В такому разі положення бойовиків, що залишилися в місті, можна буде називати безвихідним», – впевнений Подобрий.
Щоправда у штабі ООС спростовують будь-які дані про нібито підготовлюваний наступ ВСУ.
«Щодня ми публікуємо зведення про події в зоні бойових дій. Щоранку українці отримують оперативну інформацію про обстановку на сході України. Суспільство в курсі подій на Донбасі. А на те, що там хтось вигадує, не варто звертати уваги. Я не рекомендую довіряти неофіційними джерелами інформації», – заявив у інтерв’ю виданню «Гордон» начальник прес-центру Операції Об’єднаних сил Юзеф Венскович.
У свою чергу секретар РНБО Олександр Турчинов повідомив, що українська розвідка спостерігає активну концентрацію російських військ у безпосередній близькості до українсько-російського кордону.
«Все це свідчить про підготовку російським військово-політичним керівництвом масштабних провокацій та наступальних дій, які можуть реально розпочатися вже в липні після завершення Чемпіонату світу з футболу, який відбудеться в РФ», – заявив Турчинов.
Натомість, «ЗМІ» самопроголошеної ДНР та РФ наголошують на тому, що саме ЗСУ планують наступ на Донбасі та начебто він може відбутися під час Чемпіонату з футболу в РФ. Цікаво, що сьогодні на Донбас прибув черговий 77-й гуманітарний конвой з РФ. Зазвичай після таких конвоїв бойові дії загострюються. Що в Україні пояснюється тим, що автівки везуть зовсім не 430 тон гуманітарних вантажів, а боєприпаси, тож скоро на передовій може знову відбутися значне загострення.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!