На території Донецької та Луганської областей починає діяти особливий порядок

30 квітня Антитерористична операція на Донбасі завершується та отримує новий формат під керівництвом Об’єднаних сил. У зв’язку з оголошенням початку проведення операції об’єднаних сил вводиться особливий порядок на територіях, прилеглих до бойових дій.

На виконання вимог ЗАКОНУ УКРАЇНИ “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областях” від 18 січня 2018 року,   інформую про особливий порядок, що діятиме у зонах безпеки та районі бойових дій із оголошенням Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України рішення про початок проведення операції об’єднаних сил.

Особливий порядок

З метою збереження життя та здоров’я осіб які не залучаються до заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, недопущення несанкціонованого ввезення (вивезення) до (з) району проведення операції зброї, боєприпасів, вибухових та наркотичних речовин встановлюється особливий порядок, який передбачає надання органам сектору безпеки і оборони, іншим державним органам України, спеціальних повноважень, необхідних для здійснення заходів із  забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Умови настання особливого порядку та надання спеціальних повноважень:

  • загроза застосування засобів ураження, в тому числі ракетних військ та артилерії, реактивних систем залпового вогню та авіації;
  • загроза здійснення терористичних актів і диверсій;
  • рух військових колон;
  • проведення заходів щодо пошуку та знищення диверсійно-розвідувальних сил (груп) (далі – ДРС та ДРГ) противника;
  • проведення заходів розмінування місцевості та об’єктів;
  • проведення заходів бойової та оперативної підготовки;
  • проведення заходів оперативно-розшукової роботи;
  • виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру;
  • перевірка готовності сил і засобів об’єднаних сил до виконання завдань за призначенням;
  • забезпечення безпеки переміщення та перебування вищого військово-політичного керівництва держави, представників держав-партнерів.

У відповідності до ст.12 ЗАКОНУ УКРАЇНИ “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областях” з метою забезпечення життево важливих інтересів суспільства і держави під час відсічі збройної агресії у зонах безпеки, прилеглих до району бойових дій, військовослужбовці, працівники правоохоронних органів та особи, визначені статтею 8 цього Закону, залучені до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганських областях, відповідно до Конституції та Законодавства України мають право (спеціальні повноваження):

  • застосовувати у разі крайньої необхідності зброю і спеціальні засоби до осіб, які вчинили або вчиняють правопорушення чи інші дії, що перешкоджають виконанню законних вимог осіб, залучених до виконання заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, або дії, пов’язані з несанкціонованою спробою проникнення в район здійснення зазначених заходів;
  • затримувати і доставляти осіб, до органів Національної поліції України;
  • перевіряти у громадян і посадових осіб документи, що посвідчують особу, а вразі відсутності документів – затримувати їх для встановлення особи;
  • здійснювати особистий огляд громадян, огляд речей, що при них знаходяться, транспортних засобів та речей, які ними перевозяться;
  • тимчасово обмежувати або забороняти рух транспортних засобів і пішоходів на вулицях та дорогах, не допускати транспортні засоби, громадян на окремі ділянки місцевості та об’єкти, виводити громадян з окремих ділянок місцевості та об’єктів, відбуксировувати транспортні засоби;
  • входити (проникати) в житлові та інші приміщення, на земельні ділянки, що належать громадянам, на територію та в приміщення підприємств, установ і організацій, перевіряти транспортні засоби для виконання заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;
  • використовувати із службовою метою засоби зв’язку і транспортні засоби, у тому числі спеціальні, що належать громадянам (за їхньою згодою), підприємствам, установам та організаціям, крім транспортних засобів дипломатичних, консульських та інших представництв іноземних держав та міжнародних організацій.
  • Зоною безпеки, прилеглою до району бойових дій вважати: ВИНОГРАДНЕ, КУРАХОВЕ, ОЧЕРЕТИНЕ, РОЗІВКА, ВОВЧЕЯРІВКА, БІЛА ГОРА, НОВОАЙДАР, САДКИ, МАКАРІВКА, ПРОСТЯНЕ, вздовж Державного кордону,ур. ЧЕРНЯВКА, вздовж адміністративного кордону Луганської та Харківської областей, ОЛЬГІВКА, вздовж адміністративного кордону Донецької та Харківської областей, ЗНАМЕНІВКА, вздовж адміністративного кордону Донецької та Дніпропетровської областей, КОМИШУВАХА, вздовж адміністративного кордону Донецької та Запорізької областей, УРЗУФ, вздовж морського узбережжя, ПРИМОРСЬКЕ.

В зоні безпеки, рішенням командувача об’єднаних сил, можуть створюватися  райони обмеженого та забороненого доступу.

Допуск до району обмеженого доступу осіб не залучених до заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, здійснюється за рішенням Командувача об’єднаних сил, командирів оперативно-тактичних угруповань та відповідних командирів (начальників) до повноважень яких входить забезпечення дотримання порядку перебування в районах проведення операції об’єднаних сил та на об’єктах, що перебувають під їх охороною (оперативним управлінням).

Допуск до району забороненого доступу здійснюється на підставі встановлених зразків перепусток, за рішенням Командувача об’єднаних сил. Допуск сторонніх осіб до такого району ЗАБОРОНЕНО.

Районом бойових дій вважати район, що охоплений бойовими діями уздовж лінії зіткнення, де підрозділи Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів  виконують бойові завдання щодо недопущення прориву противника в глибину території держави.

Встановити наступні режими перебування в зоні безпеки на території Донецької та Луганської областей, для осіб не залучених до проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації:

“ЗЕЛЕНИЙ”

Перебування та переміщення осіб не обмежено, за винятком районів забороненого та обмеженого доступу.

“ЖОВТИЙ”

Перебування та переміщення осіб в зоні безпеки здійснюється за наявності документів, що посвідчують особу, крім того проводиться особистий огляд громадян, огляд речей, що при них знаходяться, транспортних засобів та речей, які ними перевозяться. Режим встановлюється на рубежах ізоляції та районах обмеженого доступу.

“ЧЕРВОНИЙ”

Перебування осіб тимчасово обмежено (заборонено). Пропуск громадян та посадових осіб здійснюється за наявності встановленої Командувачем Об’єднаних сил (командиром ОТУ) перепустки. Рух транспортних засобів та пішоходів на вулицях та дорогах обмежено (заборонено). Транспортні засоби та громадяни на окремі ділянки місцевості та об’єкти не допускаються.

Відповідні режими можуть тимчасово вводяться в окремих районах, або у всій зоні безпеки рішенням Командувача об’єднаних сил.

Встановити “ЧЕРВОНИЙ” режим перебування в районі бойових дій та в районах забороненого доступу на території Донецької та Луганської областей, для осіб не залучених до проведення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації.

Ізоляцію району проведення операції здійснити шляхом несення служби (виконанням бойових завдань) на рубежах ізоляції. Рубіж ізоляції – визначені рішенням Командувача об’єднаних сил місця, ділянки місцевості, які прилягають до району проведення операції, району бойових дій, де здійснюється перевірка у громадян і посадових осіб документів, що посвідчують особу, здійснюється особистий огляду громадян, речей, що при них знаходяться, транспортних засобів та речей, які ними перевозяться.

В’їзд до району проведення операції, району ведення бойових дій, районів обмеженого та забороненого доступу дозволяється лише через визначені командуванням об’єднаних сил блок-пости.

Підставою для допуску в район проведення операції об’єднаних сил для осіб не залучених до заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях є:

  • проживання в районі проведення операції об’єднаних сил особи, яка намагається в’їхати (виїхати) на цю територію, або її близьких родичів чи членів сім’ї, що підтверджується документами, виданими уповноваженими державними органами України;
  • розташування в районі проведення операції об’єднаних сил місця поховання близьких родичів або членів сім’ї, що підтверджується відповідними документами;
  • смерті близьких родичів або членів сім’ї в районі проведення операції об’єднаних сил, що підтверджується відповідними документами;
  • наявність права власності на об’єкти нерухомості, що знаходяться в районі проведення операції об’єднаних сил;
  • необхідність участі у забезпеченні національних інтересів України з метою мирного врегулювання конфлікту чи з гуманітарних питань;
  • необхідність виконання дипломатичних та консульських функцій, в тому числі в рамках діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна (виключно за клопотанням або погодженням з Міністерства закордонних справ України);
  • необхідність виконання функцій в рамках діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна (виключно за клопотанням або погодженням з Міністерства закордонних справ України);
  • звільнення з місць позбавлення волі, на підставі документу, що посвідчує особу, після відповідної перевірки працівниками Національної поліції України;
  • наявність спеціальної перепустки (перепустки) (додаток 2, 3 до Інструкції);
  • здійснення поїздок в район проведення операції об’єднаних сил для: трудової діяльності, навчання, наукової діяльності, культурною або релігійною метою, оздоровлення, супроводу дитини до загальноосвітніх чи дошкільних навчальних закладів, тощо.

Перелік підстав для допуску в район проведення операції об’єднаних сил для осіб не залучених до заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях за рішенням Командувача об’єднаних сил може уточнюватися.

Особам, не залученим до заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, відмовляється у наданні допуску до району проведення операції об’єднаних сил у разі:

  • коли особа підозрюється у вчиненні кримінально правопорушення;
  • коли паспорт громадянина є підробленим, зіпсованим або належить іншій особі;
  • коли є наявні відомості про сприяння особою вчиненню правопорушення;
  • у разі реальної загрози життю та здоров’ю з введенням ЧЕРВОНОГО режиму перебування, як в районі бойових дій так і в зонах безпеки.

Підставою для допуску до району бойових дій (ЧЕРВОНИЙ режим) для осіб не залучених до заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях є:

  • проживання в районі проведення операції об’єднаних сил особи, яка намагається в’їхати (виїхати) на цю територію, або її близьких родичів чи членів сім’ї, що підтверджується документами, виданими уповноваженими державними органами України;
  • перетин лінії зіткнення з метою входу (виходу), в’їзду (виїзду) до окупованих територій Луганської та Донецької областей;
  • смерті близьких родичів або членів сім’ї в районі проведення операції об’єднаних сил, що підтверджується відповідними документами;
  • наявність права власності на об’єкти нерухомості, що знаходяться в районі проведення операції об’єднаних сил;
  • необхідність виконання функцій в рамках діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна (виключно за клопотанням або погодженням з Міністерства закордонних справ);
  • звільнення з місць позбавлення волі, на підставі документу, що посвідчує особу, після відповідної перевірки працівниками Національної поліції України;
  • здійснення поїздок в район проведення операції об’єднаних сил для трудової діяльності з метою відновлення інфраструктури населених пунктів, надання медичної та соціальної допомоги;
  • наявність спеціальної  перепустки (перепустки) встановленого зразку.

Перелік підстав для допуску до району бойових дій для осіб не залучених до заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях за рішенням Командувача об’єднаних сил може уточнюватися.

Відповідно до Закону України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областях”, керівництво силами та засобами Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, які залучаються до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, здійснює Командувач об’єднаних сил.

Втручання будь-яких осіб незалежно від посади в управління заходами із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях не допускається.

З повагою, перший заступник начальника об’єднаного оперативного штабу збройних сил України генерал-майор В. Ф. Залужний


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies