З 1 жовтня 2022 року жінок, які мають певні спеціальності та/або професії, братимуть на військовий облік військовозобов’язаних.
Сьогодні, 14 липня, Генштаб уточнив, що на військовий облік жінок ставитимуть лише за їхньою згодою.
Генштаб ЗСУ опрацював пропозиції щодо внесення змін до Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних. За результатами вирішили, що ставити жінок на військовий облік військовозобов’язаних можливе лише за їхньою згодою.
Таке рішення у Генштабі пояснили тим, що наразі «немає гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку».
«Проведення загальної мобілізації під час війни з РФ засвідчило, що на військову службу до ЗСУ та інших військових формувань призвані близько 1% жінок від загальної кількості мобілізованих. Більшість жінок призначено на посади медичного персоналу, підрозділів зв’язку, морально-психологічного забезпечення, діловодів, бухгалтерів та кухарів. На сьогодні у Збройних силах залишається потреба у жінках-фахівцях з медицини, радіотехніки та харчових технологій. Отже, досвід розгортання військових частин ЗСУ та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу доводить, що в державі на сьогодні немає гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку», – йдеться в повідомленні.
Окрім того, пропонується розпочати проведення заходів щодо взяття жінок на військовий облік не раніше ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі.
Читайте також: Військовий облік для переселенців: деталі
Військовий облік жінок: кому можуть запропонувати
У грудні минулого року Міноборони України розширило перелік спеціальностей та професій, який передбачає взяття жінок на військовий облік як військовозобов’язаних. Тож наразі пропонуватимуть стати на військовий облік жінкам з певного переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями.
Йдеться про:
- телекомунікацію та радіотехніку;
- біологію, хімію, хімічні технології та інженерію;
- комп’ютерні науки, інженерію програмного забезпечення, інформаційні системи та технології, системний аналіз, кібербезпеку, мікро- та наносистемну техніку, автоматизацію та комп’ютерно-інтегровані технології;
- харчові технології, технологію виробництва і переробки продукції тваринництва;
- метрологію та інформаційно-вимірювальну техніку;
- науки про Землю, географію, фізику та астрономію;
- фізичну терапію, ерготерапію, медичну та психологічну реабілітацію, громадське здоров’я, фізичну реабілітацію, промислову фармацію, санітарію й експертизу;
- стоматологію, медицину, медсестринство, фармацію, технології медичної діагностики та лікування;
- біомедичну інженерію, біотехнології та біоінженерію;
- ветеринарну медицину, ветеринарну гігієну;
- забезпечення військ, озброєння та військова техніка, технології легкої промисловості;
- облік і оподаткування, маркетинг, менеджмент, підприємництво, економіку фінанси, банківську справу та страхування;
- видавництво та поліграфію;
- психологію, соціальну роботу, соціальне забезпечення.
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!