За попередніми розрахунками, у 2022 році в Донецьку область планували спрямувати 1,3 мільярда гривень з Державного фонду регіонального розвитку, але отримаємо всього 505 мільйонів гривень. Відповідно довелося суттєво скорочувати список проєктів, розроблених громадами та поданими на конкурс.
Про це повідомив перший заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Мороз на засіданні регіональної комісії з оцінки та проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм (проєктів), що можуть реалізуватися за рахунок Державного фонду регіонального розвитку.
«Попередньо фінансування Фонду планувалося на рівні 11 мільярдів гривень, але в прийнятому державному бюджеті на 2022 рік суму урізали до 5,2 мільярда гривень. Їх розподілили між областями, тож Донеччина недорахувалася коштів на розвиток», – пояснив Ігор Мороз.
Загалом на 2022 рік на розгляд комісії було подано 56 інвестиційних проєктів на суму 1,3 млрд грн, але після оголошення нового обсягу фінансування ДФРР список скоротився до п’ятнадцяти. Ще шість проєктів є перехідними, розпочатими цього року. Вони обов’язково будуть профінансовані, аби завершити будівництво наступного року.
Одним з перехідних проєктів є індустріальний парк «АзовАкваІнвест» у Маріуполі, який будується на місці колишнього рибоконсервного заводу. Поки що на першому етапі за кошти ДФРР облаштовується інфраструктура майбутнього об’єкту – прокладаються зовнішні мережі газопостачання, електропостачання та водопровід. Роботи були розпочаті цього року та продовжаться наступного року, на що з ДФРР надійде 16 млн грн.
Щодо нових проєктів, то кожен з них комісія розглянула, перевірила та оцінила за такими критеріями: актуальність, ефективність, співфінансування та залучення інвестицій. За сумою балів, які виставив кожен член комісії, був складений рейтинговий список проєктів за сьома технічними завданнями. Тож затвердженими стали ті проєкти, які опинилися на перших рядках рейтингу.
Перелік ініціатив від громад Донеччини та суми фінансування з ДФРР за напрямками
Інвестиційні парки (16 млн грн):
- Реконструкція території під індустріальний парк «АзовАкваІнвест» у Маріуполі.
Дошкільна освіта (76,9 млн грн):
- Реконструкція дошкільного навчального закладу комбінованого типу «Ясла-садок № 59 «Ластівка» у Маріуполі.
- Капітальний ремонт будівлі ДНЗ № 6 по вул. Свободи, м. Слов’янськ.
- Реконструкція будівлі Переїзнянської загальноосвітньої школи Званівської сільської ради Бахмутського району.
Опорні школи та їх філії (54 млн грн):
- Капітальний ремонт та термомодернізація будівлі Дробишевської школи Лиманської міської ради.
- Капітальний ремонт Маріупольської школи № 10.
Спортивна інфраструктура (81,4 млн грн):
- Реконструкція з благоустроєм території Веслувальної бази КДЮСШ «Атлетик» у Маріуполі.
- Капітальний ремонт стадіону «Колос» у селищі Мангуш Маріупольського району.
- Реконструкція громадської будівлі (спортивний зал) у Бахмуті.
Модернізація медичних закладів (50,2 млн грн):
- Реконструкція будівлі терапевтичного відділення міської лікарні № 3 у Краматорську, І черга.
- Капітальний ремонт приміщень КНП «Дитяче територіальне медичне об’єднання» у Краматорську з благоустроєм прилеглої території.
Розвиток мережі ЦНАПів (29,6 млн грн):
- Реконструкція будівлі під ЦНАП у селищі Сартана м. Маріуполя.
- Реконструкція двоповерхової нежитлової будівлі під Центр надання адміністративних та соціальних послуг Іллінівської сільської громади.
Водопостачання та водовідведення:
- Реконструкція каналізаційних колекторів в Кальміуському районі Маріуполя.
- Реконструкція системи водопостачання з установкою підвищеної насосної станції у Приморському районі Маріуполя.
«Таким чином у нас відібрано п’ятнадцять нових проєктів з обсягом фінансування за рахунок коштів ДФРР у сумі 330,5 млн грн. З урахуванням першочергового включення до цього переліку незавершених проєктів, що були розпочаті у 2021 році, ми виходимо на суму 505 млн грн», – підсумував Ігор Мороз.
Всі проєкти, що були відібрані регіональною комісією, будуть направлені до Міністерства громад і територій України для оцінки та перевірки їх відповідності вимогам законодавства. Остаточне рішення щодо розподілу коштів ДФРР за інвестиційними програмами та проєктами регіонального розвитку буде ухвалене Кабінетом Міністрів України за пропозицією Мінрегіону.
Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!