Народний депутат України від партії «Самопоміч» Наталя Веселова і радник Міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Олеся Цибулько на прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі розповіли про реалізовані соціальні ініціативи та поділилися планами подальшої роботи.
Наталія Веселова в парламенті є секретарем комітету з питань соціальної політики та зайнятості. Ця сфера близька і зрозуміла народному депутату, оскільки раніше вона працювала в управлінні Пенсійного фонду, а з початку окупації Донецької області була змушена переїхати до Києва і тепер фактично має статус внутрішньо переміщеної особи.
За словами народного депутата, люди, які виїхали з непідконтрольної території, часто стикаються з дискримінацією своїх прав. Тому, як парламентарій, вона бачить своє завдання в прийнятті таких законів, які допоможуть їм спокійно жити і працювати на новому місці.
«Я розробила і зареєструвала ряд проектів законів, спрямованих на відновлення прав внутрішньо переміщених осіб, про компенсацію за зруйноване житло, про захист прав ветеранів АТО і так далі – всього 92 законопроекту. 10 з них стали законами, – повідомила Наталія Веселова. – Але, як виявилося, цього недостатньо. Бувають випадки, що закони «проштовхуються» зовсім не в тому вигляді, як передбачалося спочатку. Тому доводиться ретельно вивчати кожен документ і вчасно вносити правки».
У сфері пенсійного забезпечення, як вважає народний депутат, вкрай потрібна реформа, а не «косметичні» зміни, які пропонує Кабмін. «У нас склалася катастрофічна ситуація в Пенсійному фонді, і якщо зараз не почати реформування, нас чекає колапс. На даний момент на одного працюючого припадає півтора пенсіонера, дефіцит фонду досяг астрономічної цифри 147 мільярда гривень при потребі 250 мільярдів гривень. Але, замість того, щоб вводити дворівневу систему пенсійних накопичень, Кабмін залишає без змін солідарну систему, при цьому незначно підвищуючи розмір пенсій і збільшуючи страховий стаж. Про другий рівень – обов’язкову накопичувальну систему – і мови немає. Тобто замість реформи йде звичайне загравання з електоратом, де діяча солідарна система використовується як важливий ресурс на виборах», – зазначила Наталія Веселова.
Олеся Цибулько, крім роботи в МінТОТі, є помічником народного депутата Веселової, тим самим здійснюючи координацію між законодавчою і виконавчою гілками влади.
«Нашими спільними зусіллями були напрацьовані законодавчі ініціативи, що стосуються тимчасово переміщених осіб. Це виборче право для ВПО і трудових мігрантів, механізм виплати пенсій людям з непідконтрольних територій, положення про вступ до вузів випускників з цих територій, – поінформувала Олеся Цибулько. – Відсутність цих законодавчих актів створює величезні труднощі переселенцям і викликає негативну реакцію з боку вітчизняних і міжнародних правозахисних організацій. У нас четвертий рік проходить АТО, але весь цей час немає політичної волі ухвалити важливі для півтора мільйона українців рішення. Але я сподіваюся, що наші зусилля не будуть марними, так як цілий ряд народних депутатів з різних фракцій висловилися в підтримку цих законопроектів».
Часто буваючи на Донбасі, Наталія Веселова не з чуток знає проблеми прифронтового регіону. Для їх оперативного вирішення народний депутат вирішила відкрити в Бахмуті постійну приймальню. «Деякі виборчі округи на Донеччині залишилися без своїх представників у Верховній Раді. Наприклад, депутат-мажоритарник від Бахмута Сергій Клюєв ховається від українського правосуддя і тому не виконує своїх обов’язків, а депутат від Дружківки-Костянтинівки Денис Омельянович після виборів забув про своїх виборців і ніякої активності в окрузі не проявляє. Однак люди не повинні залишатися поза увагою парламентарів, тому я буду представляти інтереси жителів цього регіону, включаючи Краматорськ і моє рідне місто Слов’янськ», – заявила народний депутат.
Наталія Веселова підкреслила, що вона завжди відкрита для спілкування – як через сторінку в Фейсбуці ,
так і по електронній пошті veselova@rada.gov.ua
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!