Навчальний рік на Донеччині розпочнеться у безпеці
Вибухотехніки ретельно обстежили навчальні заклади перед початком занять, особлива увага приділялася прифронтовим школам.
Вікна, закриті панелями від осколків снарядів, підготовлені бомбосховища та поліцейський у кожній школі – в таких умовах навчатимуться понад 6 тисяч дітей, що мешкають у населених пунктах на лінії вогню.
Поліція разом із співробітниками ДСНС завершує перевірку навчальних заходів Донецької області, аби для кожної дитини – як у тихому Слов’янську, так і в обстріляній Мар’їнці – навчальний рік розпочався у безпеці. За два тижні поліцейські обійшли майже всі 567 шкіл, повідомляє прес-служба Нацполіції Донецької області.
Окрема увага навчальним закладам на лінії розмежування, яких в області 37. В Авдіївці розпочнуть роботу 4 школи, 1 вересня до них прийдуть майже 1400 школярів, з них 160 – першокласники. Аби діти приступили до навчання без загрози для життя, навчальні заклади були кілька разів ретельно обстежені із залученням кінологів, вибухотехніків та співробітників ДСНС.
Одна з найближчих до зони бойових дій – загальноосвітня школа № 4, розташована в старої частині міста. Навчальний заклад готується прийняти 118 учнів, це більше, ніж минулого року. Перший раз у перший клас підуть 15 малюків.
Всередині це звичайна школа – охайні класи, їдальня. Але зовні про війну нагадують побиті осколками стіни та забиті вікна. Минулого року навчальний заклад потрапив під потужний обстріл, було пошкоджено дах, вікна, котельню. Взимку було страшно, і досі тут не спокійно.
«Два класи та коридор виходять на «промзону». Тому вікна закрили плівкою та спеціальними багатошаровими панелями. Останній обстріл, слава богу, витримали», – розповідає директор Оксана Дейнега.
На стіні – ретельний план евакуації в разі обстрілу. У кожного класу є своє «безпечне» місце. Як діяти, школярі вже знають напам’ять, адже цю та інші небезпечні ситуації поліцейські розбирали з дітьми не раз.
Правоохоронці оглянули територію на відсутність вибухових предметів та перевірили готовність до евакуації. Одночасно у рамках підготовки до шкільного року поліцейські Донеччини розгорнули інформаційну кампанію, аби навіть найменші школярі знали, що робити у разі небезпеки.
Для швидкого зв’язку з поліцією відтепер є кнопка екстреного виклику, яка завжди з собою, – в мобільному телефоні. Не потрібно казати, де ти та що з тобою, достатньо її натиснути – і на допомогу прибуде наряд поліції.
Крім того, на Донеччині триває обладнання шкіл тривожними кнопками, сигнал з яких надходить на пульт поліції охорони. Наразі кнопки встановлені у 61 навчальному закладі.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!