Навчання під час повітряної тривоги: що потрібно знати батькам школярів

Навчання під час повітряної тривоги продовжиться, навіть якщо вона триватиме 2-3 годни. Діти мають залишатися в укриттях поки вона не закінчиться. Школярам не дозволять вийти зі сховища й у разі, якщо за ними прийшли батьки.

Міністерство освіти і науки України рекомендувало організовувати освітній процес в кожному населеному пункті залежно від безпекової ситуації. Ключовим критерієм для здійснення очного освітнього процесу є наявність обладнаного укриття. Там, де в укриттях не вистачає місць для всіх учасників освітнього процесу, учні відвідуватимуть уроки у дві зміни.

Як працюватимуть школи в Україні з 1 вересня

У заяві Міністерства освіти і науки України від 4 липня 2022 року йдеться про те, що навчальний 2022/2023 рік розпочнеться вчасно. Діти зможуть піти до шкіл, де це дозволить ситуація з безпекою.

«В умовах воєнного часу ми впроваджуємо очний освітній процес у приміщеннях навчальних закладів виключно за погодженням з органами влади. У разі наявності небезпеки заклад впроваджує дистанційний або змішаний формат навчання. Якщо в укритті не вистачає місць на всіх учасників освітнього процесу, є рекомендації щодо поділу навчання на кілька змін», – сказав міністр МОН Сергій Шкарлет.

Він також зазначив, що у кожному закладі має бути забезпечений паспорт безпеки, а «батьки будуть проінформовані про безпеку умов навчання дітей».

Окрім того, кожна родина матиме змогу обирати формат навчання самостійно.

«Якщо батьки побоюються через очне навчання, то вони можуть вибрати будь-яку форму навчання для своєї дитини: дистанційну, індивідуальну чи екстернат», – резюмував Шкарлет.

Навчання під час повітряної тривоги

У Службі освітнього омбудсмена Сергія Горбачова відповіли на найпопулярніші запитання щодо навчання дітей під час повномасштабної війни. Зокрема, йшлося про навчання під час повітряної тривоги.

На запитання «Чи має право педагог відпустити дитину додому, на прохання батьків, під час повітряної тривоги?» омбудсмен відповів: «Ні». Школярів не відпускатимуть під час повітряної тривоги з укриттів, навіть якщо батьки захочуть їх забрати. Це необхідно для дотримання норм безпеки щодо дітей.

Горбачов зазначив, що вихід із захисної споруди здійснюється лише в двох випадках: після інформації про відсутність небезпеки (тільки після уточнення ситуації в районі споруди) та у разі вимушеної евакуації.

Навіть у разі, якщо повітряна тривога триває понад 2-3 години, дітей не можна відпускати з укриття, поки вона не завершиться.

«Освітній процес може завершуватися в укритті, а після відбою тривоги учасники освітнього процесу можуть повернутися до приміщення закладу освіти та продовжити процес навчання з урахуванням необхідного корегування. На нашу думку, якщо дозволяють умови, освітній процес під час повітряної тривоги варто продовжувати, зокрема в укритті забезпечено належне освітлення та місця для сидіння», – йдеться в роз’ясненні.

Коли відбувається вимушена евакуація

Вимушена евакуація з укриття необхідна, якщо:

  • укриття ушкоджено і виключає можливість подальшого перебування в ньому людей;
  • виникла пожежа, в укритті небезпечна концентрація шкідливих газів;
  • сталося затоплення споруди;
  • були досягнуті граничні параметри внутрішнього повітряного середовища.

Читайте також: Українських освітян запрошують приєднатися до організації вступної кампанії за кордоном

Ірина Міщенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies