Навчатися ніколи не пізно – як перекваліфікація допомагає безробітним знайти роботу

10092
коментарі відсутні

Навчатися ніколи не пізно – як перекваліфікація допомагає безробітним знайти роботу

Опанувати новий фах чи підвищити кваліфікацію своєї професії, щоб гарантовано працевлаштуватися – такі можливості безробітним надає Служба зайнятості Донецької області. Ефективно налагодити роботу з підбору вакансій та перенавчання допомагає співпраця між центрами зайнятості, роботодавцями та професійними навчальними закладами.

Надія Балабанова зараз працює кухаром у Краматорському ліцеї № 4, хоча за першою освітою вона продавець. Влаштуватися на підприємство дитячого харчування їй вдалося завдяки проходженню професійного навчання та отримання нової робітничої кваліфікації.

«Мені завжди подобалася професія кухаря, саме за цим фахом я раніше працювала у приватного підприємця. Але так сталося, що я втратила роботу та мусила звернутися до Центру зайнятості. Шукала також роботу кухаря, тому мені запропонували пройти перекваліфікацію. І ось тепер я працюю у шкільній їдальні, займаюсь улюбленою справою – готую смачну їжу», – розповідає Надія Балабанова.

 

Навчатися ніколи не пізно – як перекваліфікація допомагає безробітним знайти роботу - Фото №1

Надія Балабанова після професійного навчання працевлаштувалася у шкільну їдальню

 

У Яніни Щічки, яка вже мала професію кухаря, не вистачало належного рівня розряду, щоб отримати гідну роботу. Підвищити кваліфікацію дівчині допомогли у краматорському Центрі зайнятості. Тепер вона працює у їдальні ЗОШ № 22. «Раджу всім звертатися до служби зайнятості, тут вам підберуть підходящу вакансію та допоможуть із навчанням, щоб підвищити розряд», – говорить Яна.

 

Навчатися ніколи не пізно – як перекваліфікація допомагає безробітним знайти роботу - Фото №2

Яніна Щічка у короткий термін підвищила свій розряд кухаря та знайшла роботу

 

Обидві дівчини працевлаштовані до Краматорського комбінату дитячого харчування, що обслуговує шкільні їдальні. Підприємство має нерівномірний графік роботи, пов’язаний з навчальним процесом, тому часто звертається до служби зайнятості за допомогою у підборі кадрів. Наприклад, цього року на комбінат було працевлаштовано понад 80 безробітних громадян. Частина з них – після проходження навчання або підвищення кваліфікації.

Зараз ще п’ять безробітних здобувають професію кондитера на базі Краматорського вищого професійного торгово-кулінарного училища. Навчання відбувається за індивідуально-дуальною формою. Вона передбачає отримання теоретичних знань у закладі освіти, а практику слухачі будуть проходити безпосередньо на виробництвах Комбінату дитячого харчування, де в подальшому будуть гарантовано працевлаштовані.

 

Навчатися ніколи не пізно – як перекваліфікація допомагає безробітним знайти роботу - Фото №3

Навчання майбутніх кондитерок за індивідуально-дуальною формою 

 

«Ми уклали трьохсторонній договір між нашим училищем, Центром зайнятості та підприємством-роботодавцем Комбінатом дитячого харчування. Разом ми надаємо можливість людям у короткий час здобути фах за покликанням для того, щоб отримати гідну роботу», – зауважує заступниця директора торгово-кулінарного училища Олена Умерсеітова.

Необхідність консолідації зусиль між службою зайнятості та підприємствами сприяла створенню у містах Донеччини Рад роботодавців, до складу яких наразі входять майже 300 представників. Робота Ради роботодавців спрямована на декілька напрямків: створення нових робочих місць та збереження існуючих, допомога при працевлаштуванні випускників, навчання та перекваліфікація безробітних.

Під час засідань Ради обговорюються плани подальшої співпраці та розвитку партнерських відносин. Окрім цього, розглядаються питання проведення спільних заходів щодо укомплектування вакансій, прогнозування потреб ринку праці у фахівцях та організації їх професійного навчання. Причому навчання відбувається виключно під замовлення роботодавців, тобто після завершення особа гарантовано отримує роботу.

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика