Навичкам медіації педагогів з Донбасу навчатимуть в столиці безкоштовно
Пряма мова Тетяни Соловйової щодо конкурсу на навчання тренерів з медіації.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
«Мрія» для садочків, шкіл та університетів: як мотивуватимуть дітей та молодь до навчання
Українських школярів залучатимуть до навчання та саморозвитку завдяки новому додатку «Мрія», що пропонує інтерактивний підхід із внутрішньою валютою, гейміфікацією та бонусами від бізнесів. Крім того, освітня платформа буде доступна не тільки для українських шкіл, а й запрацює в дитсадках та університетах, де також буде мати бонусні програми.
Про це розповіли президент України Володимир Зеленський та віцепрем’єр-міністр і очільник Мінцифри Михайло Федоров на EdTech-івенті «Мрія – Постосвіта».
Дошкільна освіта
Президент оголосив, що проєкт «Мрія» з цього року охопить усю Україну, розширюючи свою сферу дії. Зокрема, стартує пілотна ініціатива зі запуску цифрового застосунку для дошкільної освіти. За словами Зеленського, сьогодні вихователі дитячих садків витрачають близько 10 годин щотижня на рутинні завдання, які не пов’язані з навчанням дітей. При цьому майже 90% адміністративних процесів виконується вручну, а батьки не мають належного доступу до інформації про те, чим займається їхня дитина.
Завдяки застосунку вихователі отримають готові навчальні матеріали, автоматизоване планування адміністративних завдань та цифровий облік без додаткової паперової роботи. Батьки ж зможуть легко дізнаватися про щоденну діяльність своїх дітей у садочку.
Зеленський також анонсував інтеграцію в «Мрію» позашкільних активностей, включаючи гуртки, спортивні зали, басейни, музеї та бібліотеки. Ця функція дозволить батькам записувати дітей на бажані активності прямо через платформу, додаючи їх до розпорядку та плану розвитку.
Пілотний запуск заплановано на 2025 рік, а вже наступного року програму масштабують, щоб надати її всім зацікавленим дошкільним закладам.
Розширення на професійно-технічну і вищу освіту
Наступним кроком проекту стане розширення цифрового застосунку на професійно-технічну та вищу освіту. Президент зазначив, що це дозволить адаптувати платформу для всієї освітньої системи країни. Ця ініціатива запланована на наступний рік і стане важливим етапом у створенні сучасної освітньої інфраструктури України.
Читайте також: Програму безкоштовного харчування учнів розширюють розширюють
Інновації, зміна фокусу, мотивування до знань
Своєю чергою, віцепрем’єр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів про інновації в Мрії», які вже впроваджено та які планується додати з часом.
Зокрема у «Мрії» учні отримуватимуть заохочення у формі «вогників» за виконані завдання, підтримуючи активність за аналогією із системою Duolingo. За словами Федорова, такий підхід формує корисні звички, сприяє системності та регулярному виконанню завдань, змінюючи фокус дітей з ігор на навчання та розвиток.
Також у застосунуу планується функція передачі виконаних завдань безпосередньо вчителям для перевірки.
Додаток передбачає і введення внутрішньої валюти — «Мрійок», які учні отримуватимуть за навчальні успіхи, а також матимуть доступ до крамнички зі скарбами — бонусів від українських бізнесів. Граючи та виконуючи домашні завдання, діти зможуть концентруватися на регулярному пізнанні нового матеріалу й закріпленні шкільних знань. «Мрійки» нараховуватимуться за виконання освітніх активностей у додатку й стануть засобом обміну на реальні винагороди, як-от квитки в кіно, майстер-класи, VR-квести, програмування чи участь у розмовних клубах англійської мови. Крім того, мотивація буде посилена через перегляд освітніх відео та проходження вікторин під назвою «Кмітливки». Це короткі інтерактивні тестування з різними темами, адаптовані для школярів різного віку, спеціально створені в рамках проєкту «Мрія».
Загалом у застосунок вже впроваджено або планується додати з часом такі інновації, як:
- результати навчання, за допомогою яких батьки можуть відстежувати розвиток дитини з усіх предметів;
- генерація «Мрія.ID» (документ, який використовуватиметься в різних життєвих ситуаціях);
- перегляд плану на день;
- домашні завдання;
- бібліотека контенту;
- робота з навчальними планами для вчителів;
- бонусна система для дітей, які не пропускають уроки та отримують хороші оцінки.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Програму безкоштовного харчування учнів розширюють розширюють
Міністерство освіти і науки хоче розширити дію програми безкоштовного харчування у школах на нові категорії учнів. Згідно з планом, програма пошириться на 5-6 класи в усіх регіонах України.
Крім того, у Міносвіти планують забезпечити безкоштовним шкільним харчуванням дітей 5-11 класів у прифронтових та прикордонних областях.
Про це повідомила пресслужба МОН.
Зазначається, що у вересні 2026 року програма безкоштовного харчування, яка діє у початковій школі, пошириться на 5-6 класи у всіх регіонах України.
Крім того, у Міносвіти планують уже з вересня цього року забезпечити безкоштовним шкільним харчуванням дітей 5-11 класів у прифронтових та прикордонних областях. Надалі програма має охопити школярів по всій Україні.
Читайте також: Держава покриє вартість навчання для дітей ветеранів, полеглих воїнів та кількох інших категорій: деталі
Також МОН планує розвʼязати ключові виклики у сфері інфраструктури їдалень і харчоблоків у закладах освіти:
- оновити шкільні їдальні;
- модернізувати харчоблоки — закупити нове обладнання для приготування здорових страв;
- створити навчальні програми та кулінарні хаби, де кухарі зможуть підвищувати кваліфікацію;
- створити ефективну мотиваційну модель для залучення фахівців до роботи у сфері шкільного харчування;
- посилити контроль за якістю їжі — впровадити нові стандарти безпеки та харчових продуктів.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Держава покриє вартість навчання для дітей ветеранів, полеглих воїнів та кількох інших категорій: деталі
Діти ветеранів війни та полеглих військових, які навчаються на контрактній основі у закладах фахової передвищої та вищої освіти зможуть отримати компенсацію вартості навчання. Держава сплатить повну вартість за навчання у закладах усіх форм власності, незалежно від раніше отриманого ними рівня освіти, на відповідний навчальний рік.
Відповідну постанову про реалізацію експериментального проєкту Мінветеранів прийняв Кабінет Міністрів, повідомило Міністерство у справах ветеранів України.
Проєкт передбачає повну річну оплату навчання для дітей ветеранів й ветеранок, а також дітей полеглих захисників України, які навчаються за контрактом.
Сповіщення про можливість отримати державну допомогу надійде через мобільний застосунок «Дія» й потрібно буде лише підтвердити його.
Читайте також: Як вступатимуть до вишів у 2025 році: МОН визначило правила та спеціальності з творчим конкурсом
Отримати державну допомогу на оплату навчання зможуть:
- діти, які мають статус члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України
- діти осіб з інвалідністю внаслідок війни
- діти учасників бойових дій, визначених у пунктах 19-25 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
- діти осіб, які мають статус зниклих безвісти за особливих обставин
- діти осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України
- діти осіб, визнаних постраждалими учасниками Революції Гідності
Також зазначається, що діти, які навчаються на контрактній основі, відомості про підставу отримання якої внесені в ЄДЕБО (Єдиної державної електронної бази з питань освіти), автоматично отримають сповіщення через у застосунку «Дія».
Кошти буде зараховано на спеціальний рахунок закладу освіти. Ті суми, які вже були сплачені, заклад освіти поверне.
«Зверніть увагу: відомості про те, що студенти мають спеціальний статус можуть бути надані до закладу освіти для отримання допомоги», — зазначили у пресслужбі.
Про деталі щодо старту проєкту оголосять пізніше.
Читайте також: Один із найбільших освітніх проєктів у світі починає працювати в Україні: що пропонують та як зареєструватись
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Військові зможуть здобувати вищу освіту без відриву від служби
Українські військовослужбовці зможуть здобувати вищу освіту, не перериваючи службу. Це передбачено проєктом Положення про проходження військової служби, котрий розроблений Міністерством оборони та вже схвалений урядом України. Найближчим часом документ буде подано на підпис президенту України й після цього вступить у дію.
Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров.
«Міністерство оборони розробило зміни до Положення про проходження військової служби, які дають змогу контрактникам та призовникам у віці 18-24 років навчатися у закладах вищої освіти», — зазначив він.
Умєров пояснив, що для цього необхідно буде отримати дозвіл від командира з’єднання або вищого командування. Рішення оформлюється наказом по військовій частині.
«Це особливо важливо для тих, хто підписує контракт за проєктом «Контракт 18-24». Такі військовослужбовці отримають можливість не лише служити, а й навчатися, розвивати професійні навички та готуватися до майбутньої кар’єри — як у війську, так і в цивільному житті», — додав міністр.
За його словами, Кабінет міністрів України вже схвалив проєкт і незабаром він буде поданий на підпис президенту України.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
100 тисяч дітей повернули до очного навчання
З вересня минулого року понад 100 тисяч дітей повернулися до очного навчання. У планах держави збільшити цей показник до 300 тисяч. Також уряд працює над створенням бази для «Профільної» реформи, щоб діти могли обирати професію ще під час навчання у школах.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
За його словами, уряд планує повернути до офлайн навчання 300 тисяч дітей. Прем’єр-міністр повідомив, що цього року передбачили рекордні 6,2 млрд грн субвенції на облаштування шкільних укриттів.
«На минулому засіданні розподілили понад 3,8 млрд грн між громадами для реалізації 60-ти проєктів. Незабаром спрямуємо нові кошти на місця, щоб наші діти були в безпеці», — сказав Шмигаль.
Крім того, уряд виділив 1,6 млрд грн на закупівлю понад 600 шкільних автобусів.
«Діти з усіх куточків України матимуть нормальний доступ до освіти. Для нас це принципова позиція. Закуповуємо автобуси українського виробництва й розвиваємо вітчизняний автопром», — зазначив Шмигаль.
Читайте також: У 60 українських закладах освіти облаштують укриття
З 2027 року учні обиратимуть профіль навчання
Уряд працює над створенням бази для «Профільної» реформи, щоб діти могли обирати професію ще під час навчання у школах. Для цього було виділено 500 млн грн на матеріально-технічне оснащення шкіл, щоб вони мали засоби і технології для забезпечення профілювання.
Також продовжується також програма розвитку майстерень у закладах профтехосвіти, на яку виділили 540 млн грн. Наразі обладнали близько 100 майстерень при освітніх закладах, з них понад 30 запрацювали цієї зими. У планах — відкриття ще до сотні таких майстерень.
«Таким чином готуємо фахові кадри для відбудови України, даємо можливість отримати нову спеціалізацію внутрішньо переміщеним особам та усім охочим», — додав прем’єр.
Читайте також: Українським старшокласникам пропонують підготуватися до НМТ і виграти iPad
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!