Найкращі реабілітологи діляться досвідом

4941
коментарі відсутні

Найкращі реабілітологи діляться досвідом

Покликання сучасного лікаря – не лише врятувати та вилікувати хворого, а й подарувати йому подальше повноцінне життя. Ізраїльські реабілітологи можуть поставити «на ноги» будь-якого пацієнта з ампутованими кінцівками. Передовими методиками реабілітації ізраїльтяни діляться з колегами з Дніпропетровщини. Зустріч відбулась у багатопрофільній лікарні №4 у Дніпрі.

«Сьогодні реабілітація виходить на перший план в усьому світі. Раніше завданням лікаря було врятувати та вилікувати пацієнта. Тепер – важливо ще й поставити його «на ноги», навіть якщо він залишився без кінцівок. Кращі реабілітологи – ізраїльські медики. Тому для нас дуже важливий досвід колег. Адже в Ізраїлі, як і в нас, багато тих, хто отримав травми на війні й потребує реабілітації», – зазначив головний лікар багатопрофільної лікарні №4 Дніпра Костянтин Чебанов.

Частіше за все й в Україні, й в Ізраїлі потребують реабілітації діабетики, пацієнти після інсульту, а також травмовані на війні, виробництві, під час транспортних пригод.

Приміром, для людей, хворих на цукровий діабет, найголовніше – не допустити ускладнень. За цієї хвороби більш за все страждають судини, нервова система, кінцівки. Часто трапляється деформація стопи, що може призвести до ампутації, кажуть лікарі.

«Практикуємо комплексний підхід до реабілітації наших пацієнтів. Для хворих на діабет, наприклад, важлива профілактика ускладнень. Це і фізичні навантаження, і заняття спортом, і спеціальна низьковуглеводна дієта, – сказав завідувач дніпровським ендокринологічним центром Михайло Брежнєв. – Фахівці з Ізраїлю нам розповіли, що робити у разі деформації стопи. Приміром, як правильно підібрати ортопедичне взуття чи устілку».

Під час зустрічі ізраїльські лікарі діляться з українськими колегами й сучасними методиками реабілітації. Це і спеціальні вправи, і фізіотерапевтичні процедури, спрямовані на укріплення м’язів.

В Ізраїлі пацієнтів, яким показана ампутація, оперують та реабілітують у стінах одного медзакладу. Це дуже зручно, адже лікар – водночас і хірург, і реабілітолог.

«Якщо для звичайного хірурга ампутація – кінець процесу лікування, то для нас – лише початок. Проводячи операцію, я вже вирішую, що потрібно зробити, щоб людина стала на ноги в прямому сенсі слова, який протез їй підібрати», – розповів медичний директор національного реабілітаційного інституту в Ізраїлі Олександр Дайч.

До семінару приєдналися близько 200 медиків з усієї Дніпропетровської області, у тому числі – студенти медакадемії, що вже сьогодні вчаться на реабілітологів.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика