Наша громадська організація заснована у 2017 році музикантами гурту Radio Dja, тож і назвати її вирішили так само — Radio Dja. Отже, ГО «Radio Dja» — це об’єднання місцевих музикантів, які прагнуть просувати культуру серед молоді в Соледарській ОТГ Донецької області. Головою організації став Антон Шваник.
В наш час, коли щоразу більша частина спілкування обмежується Інтернетом, ми бачимо реальну небезпеку деградації молоді у сфері музики, культури і живого спілкування. Тому основна мета діяльності нашої організації — це об’єднання зусиль музикантів, художників та інших творчих людей для вирішення проблемних питань в різноманітних сферах культури, а також для сприяння діяльності початківців у різних видах мистецтв. Ми прагнемо виявляти і підтримувати юні таланти, залучати молодь міста до культурних заходів. І найголовніше — ми намагаємося передати власний досвід правильного спрямування творчості без шкідливих звичок, продемонструвати приклади ґендерної рівності та стимулювати формування патріотичного світогляду і поваги до кожної людини, яка робить добрі справи.
Трирічний досвід роботи ГО «Radio Dja» був успішним. Ми змогли реалізувати багато різних проєктів. Наприклад, у серпні проводили фестиваль в межах проекту «Мирополіс» від Програми розвитку ООН, який бачимо як щорічний культурний захід. А ще, координуючи проєкт БУР («Будуємо Україну разом»), в будівлі колишнього тиру допомогли облаштувати соціальну студію звукозапису та молодіжний простір для всіх мешканців нашої ОТГ. Ми створили цей простір інклюзивним не лише в сенсі фізичної доступності приміщення, але й у сенсі можливості доступу до творчої активності: плануємо безкоштовно надавати свої послуги людям з інвалідністю та особам із соціально вразливих категорій. Ми плануємо допомагати дітям із малозабезпечених родин у придбанні музичних інструментів, також плануємо надавати їм можливість звукозапису для різноманітних конкурсів.
Зараз ми завершили важливий для нас проєкт — «Моє село — окраса України», який відбувся не в Соледарі, а в селі Бахмутське, яке входить до нашої громади. Цей, здавалося б, невеликий проєкт, переслідує важливу і серйозну мету — продемонструвати гордість за свою малу батьківщину і відчути себе частиною великого культурного простору всієї країни. Ця ідея знайшла своє втілення у встановленні фотозони — стели «Я люблю Бахмутське». І ось вже цього року стела стала візитівкою села Бахмутське Соледарської ОТГ. Очікуємо, що завдяки новому СЕЛФІ-поколінню фото цієї окраси села швидко розповсюдиться через мережу Інтернет та викличе зацікавленість у відвіданні наших країв.
Чому саме в Бахмутському з’явилася ця стела
Тому що в селі Бахмутському є людина — Агумава Наталія Валентинівна, якій не байдуже, як виглядає її рідне село. Саме вона подала цей проєкт на реалізацію в рамках Бюджету участі нашої об’єднаної територіальної громади. Програма розвитку ООН із відновлення та розбудови миру визначила проєкт як цікавий і вирішила підтримати та допомогти в його реалізації.
ГО «Radio Dja» також підтримала цю ідею та долучилась до реалізації проєкту, бо наша мета — це сприяння будь-яким творчим намірам, а, крім важливого ідеологічного наповнення, фотозона має не менш важливу творчу мету — стати центром тяжіння культурного життя в Бахмутському. Зокрема, як ми бачимо це для себе, біля стели фотографи зможуть створювати свої художні роботи і навіть організовувати виставки.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!