Німеччина хоче будувати житло для ВПО, але Україна й досі шукає законодавчі механізми

Представники німецького банку KFW підтвердили намір уряду Німеччини надати Україні допомогу у зведенні об’єктів соціального житла для вирішення житлових проблем вимушених переселенців. Про це було заявлено в ході зустрічі в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Однак, запуск цього проекту ускладнює відсутність законодавчих механізмів, які б врегулювали правові підстави та умови надання такого житла у користування громадян. Крім того, існує необхідність розробки відповідного проекту, де б були враховані наявні в Україні умови та нормативні вимоги для житла.

На даний час у МінТОТ почали робить перші кроки, щоб розробити алгоритм надання переселенцям соціального житла. Про це говориться на сайті міністерства. Була створена робоча група, за участі представників Ради Європи та інших, яка готує напрацювання необхідних змін до законодавства.

«Стратегічні напрями роботи групи – створення моделей користування житлом. Житлові питання можуть бути вирішенні на основі пілотного дослідження, результати якого ми будемо мати наприкінці вересня, тоді можна буде напрацювати типове положення проекту», – заявила представник Ради Європи Ганна Христова.

У свою чергу представники «Карітас України» висловили готовність Фонду надати допомагати у підготовці проекту для будівництва житла з урахуванням потреб конкретних регіонів.

«Карітас України», маючи великий досвід, готовий запропонувати технічну і ресурсну допомогу у написанні проекту, визначенні цільових груп,  дизайну та працювати по всій території України», – зазначила представниця фонду Дзвенислава Чайківська.

За словами ж заступника Міністра Георгія Туки, окрім вищезазначених питань, таких як розробка механізму передачі соціального житла у користування ВПО та внесення змін до відповідної законодавчої бази, врегулювання потребують і механізми контролю за використанням донорських коштів, які будуть надані для будівництва житла для ВПО.

«Ми хочемо залишити свободу вибору за німецькими партнерами під час використання коштів при будівництві житла, оскільки кожна область має свої потреби у вирішенні цих проблем і тут буде необхідно враховувати економічні можливості ще й самого регіону», – сказав Георгій Тука.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Прегелянути коментарі (1)

  • відсутність законодавчих механізмів, які б врегулювали правові підстави та умови надання такого житла у користування громадян. - розробки відповідного проекту, де б були враховані наявні в Україні умови та нормативні вимоги для житла. - алгоритм надання переселенцям соціального житла - внесення змін до відповідної законодавчої бази, - врегулювання потребують і механізми контролю за використанням донорських коштів, які будуть надані для будівництва житла для ВПО. ЖУТЬ , КОШМАР!!!!.... - ПРОДЗАСИДАВШИЕСЯ МИНИСТРЫ И КОМИТЕТЫ. ЗАДРАЛИ.ЧЕТВЕРТЫЙ ГОД ПОШЕЛ ИЗ ЖИЗНИ ВОН, а вы все бЛ.....создаете алгоритмы, добросовестно отдыхаете в отпусках, соблюдаете рабочий режим ( не дай бог задержаться. ) Вы все заплыли жиром, вы преступники, проедающие народные деньги.

Цей сайт використовує cookies