Німецьки партнери спрямують зусилля на підтримку та примирення суспільства на Донеччині

У Краматорську депутати німецького парламенту зустрілися з представниками громадських організацій, аби з’ясувати який вид допомоги для регіону від Німеччини буде актуальним найближчим часом. Майданчиком для зустрічі став офіс Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Нільс Шмід, заступник голови Комітету з іноземних справ Бундестага, звертаючись до присутніх зазначив, що депутати приїхали на Донеччину, щоб почути від представників громадськості про ті проблеми, які наразі турбують суспільство в регіоні та чим саме німецькі партнери можуть допомогти у їх вирішенні.

Керівники громадських організацій розповіли німецьким депутатам про правозахисну, юридичну діяльність, гуманітарну, соціальну та психологічну допомогу, яку вони щоденно надають постраждалому населенню, особливо на лінії зіткнення та в сірій зоні.

За словами Олени Степанової, керівниці обласної Громадської ради, найважливішим питанням зараз є відновлення примирення всередині українського суспільства, недопущення розподілу на «своїх» та «чужих», «наших» та «ваших». Також болючою залишається гуманітарна ситуація, яка тільки загострюється. Якщо на початку бойових дій актуальним для сірої зони  було забезпечення їжею, предметами гігієни, то тепер гостро постало питання екологічної безпеки, що торкається величезної території.

Павло Лисянський, експерт з правових питань, додав, що потрібні проекти, спрямовані на мобілізацію громадянського суспільства. Люди не готові виходити на акції неполітичного протесту по захисту своїх прав, але іншого шляху бути почутими владою нема, впевнені громадські активісти.

Усі присутні були згодні з думкою Надії Хоменко, керівниці ГО «Країна вільних людей», про необхідність навчання адвокації, щоб громадські організації ефективніше вирішували питання, які постають перед ними.

«Німці готові проводити тренінги та навчання, для цього існує декілька програм», – зазначив Генеральний консул Німеччини Вольфганг Мессінгер. В основному, заявки на участь в таких проектах треба подавати в листопаді на наступний рік. Зараз спеціальна комісія проводить оцінку відібраних заявок, а в листопаді 2018 року можна буде знову подаватися. Мова йде про допомогу у створенні мережевих об’єднань та підтримку захисту прав людей та територій.

Проект, спрямований на профілактику та запобігання конфліктів у суспільстві, також щодо примирення сторін, не має часових обмежень. За такою допомогою можна звертатися безпосередньо до Консульства Німеччини, не чекаючи узгодження з боку німецьких партнерів.

Говорячи про активність на місцях, німецькі депутати звернули увагу на децентралізацію, яка проходить в Україні. Реформа дає можливості для громадян та додаткові кошти з бюджетів, отже, треба рухатися в напрямку реформ.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies