Норвезька рада у справах біженців надає всебічну допомогу мешканцям Донбасу
Від ремонту пошкодженого житла до початку власного бізнесу, від правової допомоги до відновлення інфраструктури – Норвезька рада у справах біженців (NRC) продовжує надавати допомогу населенню, яке постраждало в результаті збройного конфлікту на Сході України.
Протягом липня та серпня 2018 року було надано будівельні матеріали і грошову допомогу для 189 родин для дрібного та середнього ремонту пошкоджених будинків у Лисичанську, Новоайдарському, Попаснянському та Станично-Луганському районах. Ще 36 родин отримали будівельні матеріали та грошову допомогу для відновлення серйозно пошкодженого житла у Попаснянському та Станично-Луганському районах. 12 родин вже закінчили ремонтні роботи.
Для двох родин у Станиці Луганській передбачено будівництво будинків на існуючому фундаменті з застосуванням підходу особистої участі бенефіціарів у ремонті будинків. Тобто NRC надає будівельні матеріали і кошти постраждалим родинам, а вони самостійно організовують будівельні роботи. Напередодні опалювального сезону 28 родин у Попаснянському та Новоайдарському районах отримали ручні преси та подрібнювачі для виготовлення паливних брикетів з деревини та органічних відходів.
Багато чого зроблено в рамках проектів життєзабезпечення і продовольчої безпеки. 64 соціально вразливі родини отримали гранти для заняття аграрним бізнесом у Попаснянському, Новопсковському, Біловодському районах Луганської області та в Бахмутському, Костянтинівському районах Донецької області. Проект включає підтримку різноманітного сільськогосподарського та продовольчого бізнеса, який буде приносити сім’ям стабільний дохід.
Продовжено проект бізнес-грантів та проведено тренінги з бізнес-планування для 91 особи у Попаснянському, Новопсковському, Троїцькому та Біловодському районах Луганської області, а також у Бахмутському, Костянтинівському районах Донецької області. Особи, які підготували найбільш якісні бізнес-плани, отримали гранти на відкриття або відновлення малого бізнеса, пов’язаного з наданням послуг або виробництвом товарів.
У рамках грантових проектів Норвезька рада у справах біженців прагне підтримати найбільш уразливих внутрішньо переміщених осіб і місцевих жителів у відновленні або відкритті малого та аграрного бізнесу шляхом надання грошової та технічної допомоги у Луганській області та північних районах Донецької області.
Також було розпочато шість проектів «Продовольство за активи» і надано матеріали та гуманітарну допомогу для відновлення громадської інфраструктури в Новоайдарському, Попаснянському, Станично-Луганському районах Луганської області та в Бахмутському районі Донецької області. Проекти передбачають відновлення систем водопостачання, громадських колодязів та теплиць.
Не менш важливі такі напрямки підтримки вразливих верств населення, як інформування, консультування та правова допомога. Правову інформацію отримали 342 осіб, проведено консультування для 1720 осіб та надано правову допомогу 344 особам у Луганській, Донецькій, Запорізькій, Харківській та Дніпропетровській областях. Юридичні послуги надавалися в центрах правової допомоги NRC, за телефоном «гарячої» лінії, під час проведення групових інформаційних сесій, виїздів мобільних бригад юристів, відвідування на дому літніх і людей з обмеженими можливостями, на пропускних пунктах у Станиці Луганській та Майорську, а також у п’яти громадських приймальнях Української Гельсінської спілки з прав людини у Маріуполі, Покровську, Дніпрі, Запоріжжі та Харкові.
Норвезька рада у справах біженців продовжує очолювати технічну робочу групу з питань житлових, земельних та майнових прав. Було представлено результати опитування людей, які отримали консультацію щодо компенсації за пошкоджене, зруйноване або зайняте (військовими) житло/майно із січня 2017 р. по квітень 2018 р. Спільно з партнерами технічної робочої групи підготовлено документи з нерухомості для спільного засідання з Кластером з питань житла.
У рамках адвокаційної кампанії проведено круглий стіл щодо прав внутрішньо переміщених осіб на пенсійні виплати та надруковано інформаційну записку «Невиконання судових рішень по пенсіях для мешканців непідконтрольної Уряду України території», що висвітлює проблеми невиконання або відстрочки виконання судових рішень щодо доступу до пенсійних та соціальних виплат для жителів непідконтрольної уряду території східної України.
Для 135 юристів та адвокатів центрів вторинної правової допомоги в Луганській, Донецькій, Запорізькій та Харківській областях проведено шість тренінгів із захисту та просування прав внутрішньо переміщених і постраждалих від конфлікту осіб, а також два вебінари з питань наслідування, продажу та придбання нерухомості на непідконтрольній уряду території. Вебінари були організовані за підтримки партнера NRC – Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дидоренка.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!