Дізнаються про проблему й одразу намагаються її вирішити: як «Нова Дружківка» допомагає мешканцям громади
Громадська організація «Нова Дружківка» продовжує допомагати мешканцям громади, які не евакуювалися. Спершу видавали продуктові та гігієнічні набори.
Нині завдяки партнерам «Нова Дружківка» допомогла людям з фільтрами для води, оскільки у громаді відсутнє централізоване водопостачання. Крім цього, команда громадської організації видає корм для домашніх тварин.
Комплексна допомога
Громадська організація «Нова Дружківка» з перших днів повномасштабного вторгнення розпочала діяти як гуманітарний штаб та надавати допомогу мешканцям громади. Спершу видавали продуктові та гігієнічні набори, а нині розширили перелік того, що можуть отримати люди.
«Ми чуємо про потребу, намагаємося активізуватися і шукаємо партнерів, які б допомогли вирішити цю чи іншу проблему», – каже голова ГО «Нова Дружківка» Сергій Пронкін.
Серед таких потреб, які почули від людей, був корм для домашніх тварин. Гуманітарний штаб допоміг мешканцям, які опікуються власними і покинутими домашніми котами та собаками. З кормом для тварин дружківській організації допомагає Координаційний штаб волонтерів Дніпра, де відкрилося спеціальне відділення. Також 140 кг «Нова Дружківка» отримала від німецької організація «Lindau HILFT». Корм для тварин невеликими партіями роздають мешканцям громади.
Близько трьох місяців у Дружківській громаді немає централізованого водопостачання. Технічну воду мешканцям підвозять безплатно. За підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) гуманітарний штаб роздав людям м’які каністри для води, а також мобільні фільтри для великих родин.
«Якщо купувати питну воду в пляшках, то вона недешева. На розлив теж ціна зросла і вкрай важко її купити. До війни ми купували питну десь 1 грн за літр. Зараз я не купую давно, бо у нас є фільтрація, але за останніми даними, які мені люди говорили, вода зросла до 3-4 грн за літр», – каже Сергій Пронкін.
У гуманітарному штабі намагаються надавати комплексну допомогу: продукти разом із гігієнічними наборами. Нині у «Новій Дружківці» опрацювали 2,5 тис заявок. Нові запити не приймають, бо ще залишилося 4,5 тис заяв з кінця весни.
Сам на сам людей у біді людей не залишать
Продовжує «Нова Дружківка» допомагати рятувальникам, з якими раніше співпрацювали у створенні ресурсної кімнати. У липні організація передала ДСНС техніку та обладнання для ліквідації пожеж, наслідків ракетно-бомбових ударів та пошукових робіт.
За сприяння ПРООН у межах Програми ООН з відновлення та розбудови миру рятувальники отримали дві плаваючі мотопомпи, 20 тактичних та 65 налобних і ручних ліхтарів, 30 захисних рукавичок для пожежників та 10 обприскувачів для гасіння степових пожеж.
У «Новій Дружківці» розуміють, що зима буде важка через відсутність опалення. В організації ухвалюють рішення виїхати командою з міста.
«Ми розуміємо, що тут залишаться люди, – і ми все одно не перестанемо про них піклуватися. Якщо будуть якісь потреби, запити, ми шукатимемо можливості, щоб щось привезти до Дружківки. Але щоб, умовно кажучи, 24 на 7 знаходитися в місті, скоріш за все, не будемо. Приїжджатимемо, вирішуватимемо і їхатимемо назад. Щонайменше це наша перспектива, яку ми вирішили для себе», – розповів голова ГО «Нова Дружківка» Сергій Пронкін.
На новому місці команда організації планує продовжити роботу з переселенцями у громаді, що приймає.
Ірина Мартинова, «ЗмІнИ.Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!