Громадська організація “Нова Дружківка” до повномасштабного вторгнення реалізовувала у місті проєкти, спрямовані на покращення публічних просторів. Наразі організація облаштувала гуманітарний штаб і допомагає як мешканцям, які залишилися у громаді, так і переселенцям. Нині приймають заявки від усіх, незалежно від пільгових категорій. Допомагають людям продуктами, ліками, засобами гігієни та одягом.
Кількість звернень більша, ніж можливість
На початку повномасштабного вторгнення росії в Україну проєкти розвитку, які реалізовувала команда ГО “Нова Дружківка”, були призупинені. З березня організація почала діяти як гуманітарний штаб. Нині ж “Нова Дружківка” надає допомогу мешканцям та переселенцям, які залишилися у громаді.
“Якщо говорити про кількість звернень, то вона дуже велика. Іноді навіть більша, ніж наші можливості. Наразі ми маємо понад 6000 заявок у нашій Google-формі. Звісно одразу усі опрацювати і всім допомогти ми не можемо. Робимо все поступово”, – розповідає голова ГО “Нова Дружківка” Сергій Пронкін.
На початку повномасштабного вторгнення деякі члени команди “Нової Дружківки” виїхали з громади. Аби налагодити повноцінну діяльність гуманітарного штабу, в організації знайшли нових працівників. За допомогою до “Нової Дружківки” можуть звертатися мешканці всієї громади. Черги у штабі не створюють, а призначають кожній людині свій час, у який вона має прийти та забрати гуманітарку. Тим мешканцям, які не можуть пересуватися, допомогу можуть привезти додому.
“Якщо людині потрібна гуманітарна допомога по місту, але вона не може вийти з дому через проблеми з опорно-руховим апаратом чи ще щось, то ми самостійно привеземо, купимо палива за свій рахунок. Якщо це віддалені села і ми знаємо, що староста чи хтось із наших знайомих їде у те село, то намагаємося економити пальне і ресурси, та передаємо через них”, – каже Сергій Пронкін.
Читайте також: Ризикуючи життям, волонтери допомагають мешканцям Донеччини та Луганщини
Як отримати допомогу
Контактує “Нова Дружківка” з гуманітарними місіями та благодійними організаціями. Серед них найбільші такі: благодійний фонд “Восток СОС”, БФ “Право на захист”, мережа Робочих груп з громадської безпеки та соціальної згуртованості, а також “Координаційний штаб волонтерів Дніпра”.
Комунікує “Нова Дружківка” з міською військовою адміністрацією. Зокрема, організація, виступає посередником між благодійниками, які іноді прагнуть спілкуватися лише з громадськими об’єднаннями, та місцевим самоврядуванням.
Аби отримати допомогу від гуманітарного штабу “Нової Дружківки”, треба заповнити Google-форму. У ній слід вказати інформацію про себе. Також можна заповнити заявку й на інших осіб, наприклад, сусідів, які потребують допомоги. У Google-формі потрібно вказати життєву обставину, чому людина звертається, а також потреби: їжа, засоби гігієни, одяг або евакуація. Сама команда “Нової Дружківки” не займається вивезенням людей у більш безпечні райони. Однак, партнери організації іноді пропонують допомогу з евакуацією. Менеджери “Нової Дружківки” опрацьовують заявку та запрошують мешканців на конкретний час та дату. Обробка звернення у середньому займає не менше тижня.
Google-форма для мешканців та переселенців Дружківської громаді для подачі заявки на допомогу
Фото надані ГО “Нова Дружківка”
Ірина Мартинова, “ЗмІнИ. Схід”
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!