Нові простори для розвитку та відпочинку – у Черкаській громаді затверджені проєкти бюджету участі

Мешканці Черкаської територіальної громади активно використовують такий демократичний інструмент як бюджет участі. Він дозволяє громадянам безпосередньо брати участь у розподілі бюджетних коштів. Задля втілення у життя своєї мрії люди розробляють проєкти, спрямовані на покращення життя в їхньому селі. Ідеї, які набирають достатню кількість голосів на підтримку, реалізуються за кошти місцевого бюджету.

Цього року було подано близько сорока проєктів. До голосування з них допустили 27. Вартість кожного – в межах 50 тисяч грн. Загалом на втілення ідей громадян з бюджету Черкаської ТГ витратять майже півмільйона гривень.

Мешканці чотирьох багатоповерхівок, розташованих поруч у центрі Черкаського, подали проєкт за назвою «Альтанка згуртованості поколінь». Люди мріють так облаштувати своє подвір’я, щоб тут було комфортно проводити час дорослим і дітям.

У Лідії Миколаївни зі старою альтанкою пов’язано багато спогадів

«Стару альтанку ми побудували у дворі понад сорок років тому, коли заселялися у будинок. Це був справжній центр тяжіння для усіх сусідів. Тут ми разом відзначали свята та проводжали близьких в останню путь. Зараз до неї навіть гидко підходити. Тому вирішили скористатись бюджетом участі – подали проєкт, до якого включили не тільки оновлення старої альтанки, а й встановлення поруч гойдалки та пісочниці для дітей. Ще й на додачу купимо смітники. Хочемо зробити затишок і комфорт у своєму дворі, і щоб діточкам було де бавитися», – розповіла Лідія Миколаївна.

Такий проєкт, на першій погляд, виглядає як дріб’язок, який не має впливу на всю громаду. Але саме з таких локальних ініціатив складається прагнення  мешканців поліпшити життя спочатку на своїй території, а потім й у всій громаді.

Цього року переможцями бюджету участі Черкаської громади в основному стали, так звані, «освітянські» проєкти, які будуть реалізовані у школах і дитячих садках. Це й облаштування території, і будівництво дитячих і спортивних майданчиків, і створення креативних просторів. Географія доволі широка та охоплює кілька населених пунктів громади – Черкаське, Прелесне, Новомиколаївку, Новоселівку.

У дитсадку «Дюймовочка» побудують майданчик для прогулянок

У Прелесненській школі планують створити зони відпочинку з тематичним оформленням та оригінальним дизайном для дітей та вчителів. Коридори облаштують зручними місцями для сидіння та цікавими розвиваючими іграми. За іншим проєктом для цієї школи закуплять нову аудіотехніку для проведення якісних і яскравих заходів, для розвитку творчих здібностей та розкриття талантів серед учнів школи. А на шкільному подвір’ї реалізують проєкт «Відкритий клас» – для проведення уроків на свіжому повітрі та для відпочинку школярів у позаурочний час.

Перед входом до будівлі Черкаської школи № 1 планують покласти нову плитку, зараз шкільне подвір’я має дуже неестетичний вигляд

В селі Новомиколаївка в центральному парку облаштують простір для творчої діяльності та неформальної освіти «FIESTA»

Серед інших проєктів – модернізація ігрового майданчика у дитсадку села Новоселівка, заміна вхідних дерев’яних вікон і дверей у Привільненській школі як першого кроку до тепломодернізації, будівництво у Привіллі «Play-зони» – мініспортивного майданчика.

За умовами бюджету участі, всі проєкти повинні передбачати власний внесок в їх реалізацію. Цієї вимоги дотрималися всі учасники: зобов’язалися демонтувати старе обладнання, підвезти будматеріали, виконати власноруч частину монтажних робіт, чи посадити кущі та квіти в оновленому просторі. Своєю чергою, всі ідеї мешканців селищна рада Черкаської територіальної громади має втілити у життя до кінця цього року.

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies