Цього року у місті вже вп’яте буде реалізовуватися програма “Громадський бюджет”. У розпорядження краматорчан у 2020 році віддадуть 3 мільйони гривень. На ці кошти місцевою владою будуть втілені у життя проєкти, які наберуть більшість голосів.
31 грудня прийом заявок був завершений. Всього на фінансування з міського бюджету подано 61 проєкт, з них 18 відхилені координаційною радою як такі, що не відповідають вимогам програми. https://kramatorsk.pb.org.ua/projects Решта пройшли попередню модерацію та знаходяться на опрацюванні в управліннях та відділах, які їх реалізовуватимуть у разі підтримки містян.
Голосування за проєкти розпочнеться 16 лютого та завершиться 2 березня, а вже 7 березня будуть визначені проєкти-переможці. Тож саме час обирати ті, які вартують підтримки. Цього року запропоновано багато цікавих ідей. Пропонуємо декілька з них з коротким описом від автору проєкту.
Інтерактивна пісочниця
У січні 2020 р. відкривається Молодіжний Центр Урбан. Інтерактивна пісочниця є ідеальним терапевтичним та навчальним обладнанням для молодіжного центру. Діти можуть навчатися самостійно. Ця послуга є безкоштовною в рамках роботи Молодіжного Центру. Вартість проєкту 107 тис грн.
Інформаційне електронне табло на зупинках
Жителі Краматорська користуються додатком в смартфоні “Дозор Сіті”. Додаток досить зручне у використанні. Для різних категорій населення, для ВПО, для тих хто не має смартфона, для гостей міста було б набагато зручніше, якби на зупинках комунального транспорту (поки основних) були встановлені інформаційні електронні табло прогнозування часу прибуття громадського транспорту (обладнані GPS). Вартість проєкту 441 000 ГРН.
Сквер на вулиці Двірцева
Сквер пропонується розмістити на пустирі між домом 48 та шкільним подвір’ям. Зараз він захламлений мусором, влітку заростає амброзією. При розміщенні скверу необхідно обов’язково зберегти дерева що там ростуть. Вартість проєкту 500 тис грн.
Міський годинник
Міський годинник, встановлений у центральному сквері, стане візитною картою і символом міста, його серцем і місцем зустрічей. Годинник виконаний в ретро-стилі. Він має два бокові ліхтарі, які світитимуться в нічний час, та спеціальну вставку з гербом Краматорська. Територія навколо конструкції викладена бруківкою, а сам годинник оточує кругова паркова лава. Вартість проєкту 95 тис грн.
Бойовий гопак
Проєкт має на меті розвиток в місті та області національно-патріотичного виховання через бойовий гопак. В цьому виді спорту закладено: фізичне, духовне, патріотичне виховання, народну педагогіку, національну філософію, залучення до здорового способу життя, запобігання негативним явищам у суспільстві. Через розвиток бойового гопака ми виховаємо здорове покоління, патріотів України. Вартість проєкту 441 290 ГРН.
Віртуальна галерея творів краматорських художників
Проект розрахований на широке коло мешканців та гостей міста. Він дозволить відвідувачам музею познайомитися з кращими творами краматорських майстрів, що знаходяться в колекції музею, а також детальніше роздивитися їх на великому екрані; та, за бажанням, власноруч роздрукувати твір, який сподобався, на принтері. Проект буде сприяти популяризації Краматорська як культурної столиці Донбасу. Вартість проєкту 98 400 грн.
Арт-об’єкт KRAMATORSK
Встановлення арт-об’єкту у тренді всесвітньо-відомої любові до міст. Мета-туристична привабливість та підняття патріотичного духу, любові до міста. Жителі та гості будуть фотографуватися біля об’єкту, поширювати бренд і назву нашого міста серед інших, зокрема через соціальні мережі. Пам’ятник популяризуватиме Краматорськ, може стати символом, який асоціюється з коханням, місцем зустрічі та поцілунків. Вартість проєкту 135 000 ГРН.
Сучасна Театральна Урбаністична Лабораторія (СТУЛ)_Лісова пісня
Проект, що сприяє розвитку культури та мистецтва у Краматорську.
Театральний напрямок поєднує різні сфери діяльності: йога, хореографія, акробатика, сценічна мова, психологія, які створюють можливість різноманітного розвитку молоді Краматорська, спрямований на конкретний результат – фінальну виставу Лісова пісня (Л.Українка) на відкритому просторі. Вартість проєкту 499 666 ГРН.
Колійні дороги для селищ Краматорська
Пропонуємо замість ґрунтової дороги по вул. Архангельскій побудувати 340 метрів колійної дороги з бетонних плит. Це надійне та довговічне рішення для дорожнього покриття в селищах. Вартість проєкту 500 тис грн.
Твоя джерельна вода
Джерело – це природний, самочинний вихід води на поверхню. Не варто забувати, що джерела мають величезне значення для підтримання світового водного балансу. Тож закликаємо усіх небайдужих берегти водні скарби, які не лише порятують у спеку, а й збережуть навколишнє середовище і не нехтувати тим, що знаходиться поряд. Користуйтеся джерелами Шабельківки та Камишувахи, які розташовані неподалік. Вартість проєкту 106 800 ГРН.
Контейнерний спортивний комплекс кросфіт
Це спортивний комплекс, складений з функціональної рами для кросфіту, об’єднану з морським 20-футовим контейнером. Перевагою конструкції є можливість розміщення спортивного інвентарю та самої рами в контейнері. Для цього в ньому передбачені стелажі. Вартість проєкту 300 тис грн.
Освітній простір Першої Допомоги
Облаштування відкритого, освітнього простору з навчання навичкам надання першої допомоги та надання емоційної підтримки для мешканців Краматорської громади, де кожен отримає змогу теоретичні знання відпрацювати на практиці. Вміння кожного з нас надати необхідну першу допомогу постраждалим та підтримати психологічно до прибуття служб порятунку може відіграти вирішальну роль у порятунку життя людини. Вартість проєкту 27 800 ГРН.
Дог-парк “Лазурний”
Перший громадський обладнаний майданчик для вигулу і дресирування собак в місті Краматорську. Ініціативна група мікрорайону Лазурний пропонує некомерційний проект для реалізації в рамках підтримки громадського бюджету Краматорська з благоустрою покинутій території. Вартість проєкту 475 801 ГРН.
Роликовий StarTrek
Спортивно-просвітницький майданчик для катання на роликах, велосипедах, скейтах, самокатах в стилі “космос”. Макети планет та розміри Сонця пропорційні реальним, в центі- сонячні часи, навколо зона відпочинку. Чотири типи доріжок для їзди: 1. Швидкісна – по краю Сонця. 2. Міжпланетна – через планети з перепадами висот. 3. Пояс астероїдів – з перепонами. 4. Чорна діра – спіральний серпантин. Вартість проєкту 500 тис грн.
Загалом на розгляді знаходиться 43 проєкти на загальну суму більш ніж 12 мільйонів гривень. Отже, конкуренція завелика, і щоби той чи інший проєкт був реалізований, йому потрібна неабияка підтримка.
Світлана Денисенко, “Донеччина. ЗмІнИ”
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!