Нові тарифи на газ: кому підвищать та хто може залишитись без газу
В Україні деяких споживачів почали переводити на нові тарифи на газ, при цьому не інформуючи їх самих. Більш того, можуть взагалі перекрити блакитне паливо, якщо людина не змінила постачальника.
Кому нові тарифи на газ стануть «не по кишені»?
Через зростання цін на блакитне паливо деякі постачальники вирішили, що їм невигідно обслуговувати населення за вказаним раніше тарифом або просто не мають такої можливості. Особливо це стосується дрібних компаній, які не підписали контракт з «Нафтогазом».
Річ у тому, що більшість постачальників взяла на себе зобов’язання продавати споживачам блакитне паливо за ціною 8 грн/1 куб. Як свідчать дані Української енергетичної біржі, ринкова ціна в жовтні становитиме 24,9 грн за куб (умови передоплати), і 29,1 грн за куб за умовами післяплати. Це дійсно невигідно постачальнику, тим більш, на тлі великої заборгованості по платіжках.
За словами глави департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олега Попенко у коментарі «Обозревателю», споживачів навіть не попереджають про переведення на послуги постачальника «останньої надії» («Нафтогаз»).
Більш того, оскільки людей не попереджають і вони просто можуть не знати про зміну постачальника, то можуть отримати нові тарифи на газ і… борги. Попенко зазначає, що в середньому ціна на газ у звичайних постачальників становить 8 грн за 1 куб, а у постачальника «останньої надії» (ПОН) йдеться вже про 12 грн за куб. Тобто, якщо брати середні показники, то замість 4 тисяч потрібно буде віддати вже 6 тисяч гривень без будь-якої причини.
Але це не все…
Кому можуть вимкнути газ?
У «Нафтогазі» зазначили, що послуги у ПОН надаються протягом 60 днів, протягом яких споживач має знайти іншого постачальника, укласти з ним договір, а також погасити борг перед ПОН. Якщо цього не буде зроблено, то він може залишитись без газу. Особливо це стосується власників приватних будинків, де можна з легкістю перекрити подачу блакитного палива. При цьому навіть в квартирах знаходять рішення. Наприклад, кажуть про витік газу та перекривають, а потім відмовляються відновляти газопостачання поки не буде сплачено заборгованість.
Найголовніша проблема у тому, що людина може взагалі не знати, що її перевели на ПОН, тож ці 60 днів легко пропустить. Так, компанії-постачальники повинні інформувати клієнтів, але… Якщо вже припинено роботу, то вони не вважають за потрібне витрачати на це час та гроші.
Читайте також: Тарифи на опалення на Донеччині у цьому сезоні не зростатимуть
Що робити?
Українці мають бути більш свідомими й уважними. По-перше, цікавити людей повинні не тільки нові тарифи на газ, а й самі компанії-постачальники. Тобто, потрібно отримати більше інформації про того, хто надає комунальні послуги.
Окрім того, звернути увагу на своєчасність надходження платіжок. У разі, якщо їх немає, можна звернутися з цим питанням до постачальника. Варто дізнатися й про те, чи підписав він контракт для закупівлі блакитного палива за ціною в 7,96 грн.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!