Нові знання для створення спроможної громади

2890
коментарі відсутні

Нові знання для створення спроможної громади

На сьогодні в Україні налічується близько 413 об’єднаних територіальних громад, частина з них працюють вже більше року. Тому накопичено чималий позитивний досвід, який можна передати потенційним громадам, а також проаналізувати наявні проблеми і помилки.

У Донецькому регіональному Центрі розвитку місцевого самоврядування (м. Краматорськ) пройшов семінар-тренінг для представників ОТГ з юридичних та кадрових питань. Навчання провели ключові експерти-правники програми U-LEAD з Європою.

Для керівників громад, навіть якщо вони раніше працювали в органах місцевого самоврядування, діловодство об’єднаної територіальної громади має певну специфіку. Відбувається реорганізація управлінської структури в зв’язку з тим, що ОТГ приймають на себе нові повноваження – ті, яких у сільських, селищних, та й у міських і районних раніше не було. Завдання експертів – навчити посадових осіб юридично правильно застосовувати ці повноваження.

Тому на семінарі обговорювалися наступні питання – організація діловодства, проходження служби в органах місцевого самоврядування, порядок складання певних документів. Тобто все те, що пов’язано з нормативним забезпеченням діяльності об’єднаних громад.

В цілому тематика семінару корелюється з цілями програми U-LEAD з Європою, яка спрямована на посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування. З одного боку, у ОТГ збільшилися бюджети, які дозволяють спрямувати кошти на вирішення інфраструктурних проблем. Крім того, з’явилося більше шансів отримати кошти з Державного фонду регіонального розвитку. Тобто об’єднані громади мають величезний потенціал, але потрібно вміти правильно витрачати ці фінансові ресурси. Саме для цього необхідно навчити кадри приймати зважені правові рішення.

«На семінарі ми говорили про створення оптимальної кадрової структури і розбирали типові помилки діючих ОТГ. Наявність похибок в роботі цілком зрозуміло, адже місцеве самоврядування раніше не працювало у такому форматі. У той же час ми маємо багато позитивного досвіду, так як добровільне об’єднання громад в Україні вважається одним з найуспішніших в Європі. Разом с тім змінюється законодавство, тому як чинним ОТГ, так і тим що створюються, треба підтримувати необхідний рівень правових знань», – зазначив юрист Донецького регіонального Центру розвитку місцевого самоврядування Ілля Калугін.

Семінар включав як теоретичну частину, так і виконання практичних завдань. Експерти моделювали конкретні ситуації, а учасники працювали по кожній з них, використовуючи зразки документів.

Після закінчення семінару експерти U-LEAD з Європою відзначили гарну підготовку присутніх фахівців місцевого самоврядування. Це говорить про те, що кадровий склад зможе забезпечити успішність і спроможність громади. За словами правників, хоча в Донецькій області створюється менше ОТГ, ніж в інших регіонах, але кожна громада йде цим шляхом добре підготовленою, попередньо продумавши і зваживши всі ресурсні та бюджетні можливості.

«Ми готуємося до створення Андріївської ОТГ і на даний час чекаємо від Центрвиборчкому оголошення перших виборів, тому цей тренінг був дуже повчальним і необхідним для мене. Особливо цікавив процес бюджетування ОТГ і юридично правильного переводу кадрів, щоб не ущемити нічиїх інтересів», – поділилася своїм враженням учасниця заходу Ніна Пазіра, головний бухгалтер Андріївського сільської ради.

Нові знання для створення спроможної громади - Фото №1

Нові знання для створення спроможної громади - Фото №2


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика