У понеділок, 16 липня, у Дніпрі стартував III етап проекту «Бюджет участі». До 10 серпня мешканці міста можуть подавати свої проекти на розгляд, після чого відбудеться голосування. Проекти, які підтримає найбільша кількість людей, реалізують у 2019 році.
«Як і раніше, містяни зможуть пропонувати і маленькі проекти – до 200 тис. грн., і великі – до 1 млн грн. Загалом з початку реалізації проекту «Бюджет участі» у Дніпрі за результатами голосування перемогли та були передані на реалізацію 112 ініціатив. Мешканці Дніпра – найактивніші в Україні і за голосуванням, і за кількістю проектів», – зазначила виконувачка обов’язків заступника міського голови Дніпра Яніка Мерило.
В рамках цього етапу «Бюджету участі» у міськраді підготували декілька важливих нововведень. Відтепер проголосувати за проекти можна на офіційному сайті «Бюджету участі» або через банківські термінали, щоб стовідсотково виключити «накрутку» голосів. Крім цього, проекти поділятимуть не лише на великі та маленькі, а й на муніципальні та гуманітарні.
«Відтепер експертна рада має більше повноважень: ми розглядатимемо усі скарги містян до проекту, щоб голосування проходило чесно та прозоро. З’явився окремий розділ «Етика «Бюджету участі», якого повинні дотримуватись учасники. Також ми ввели так званий «Чорний список авторів», куди потраплятимуть ті, хто порушуватиме етичний кодекс. Ці міри введено для того, аби усі поводилися чесно та правильно. Крім цього, щоб виключити ситуації, коли за час реалізації проекту якісь складові подорожчали, ми ввели резерв у 20%», – зауважив голова експертної комісії з партиципаторного бюджетування (бюджету участі) Олександр Купрієнко.
Заступник директора департаменту з питань енергоефективних технологій та ініціатив Дніпровської міськради Ольга Сеножатська додала, що у місті діє школа проектного менеджменту – «Школа авторів». Тут усіх охочих навчатимуть правильно складати заявку на участь у «Бюджеті участі», прораховувати бюджет свого проекту. Усе, що потрібно зробити – зареєструватися на участь у «Школі авторів» на сайті «Бюджету участі».
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!