Нове спорядження для Центрів безпеки об’єднаних громад Донецької області
Урочиста церемонія передачі сучасної пожежної амуніції загальною вартістю 1,5 мільйона гривень відбулася в Черкаській об’єднаної територіальній громаді. Нова захисна одяг призначена Центрам безпеки трьох ОТГ в Донецькій області – Черкаської, Лиманської і Шаховської.
Комплекти професійної форми донецьким рятувальникам надійшли від міжнародної організації UCBI (Українська ініціатива зміцнення суспільної довіри) за підтримки OTI / USAID (Агентство США з міжнародного розвитку).
Нове спорядження пожежних під час урочистостей, які стали святом для всієї громади, зазнали найменші її жителі. Крім того, у дітей була можливість спробувати себе в ролі пожежників, ніж вони охоче скористалися. З особливим азартом молоді жителі громади брали участь у «рятувальних» естафетах, вікторинах, іграх і конкурсах.
В цей же день в Черкаському Центрі безпеки був оголошений набір добровольців-вогнеборців з числа жителів об’єднаних громад.
У заході взяли участь голова ГосЧС України Микола Чечоткін, заступник міністра МВС України з питань європейської інтеграції Анастасія Дєєва, представники Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України, керівництво ГУ ГосЧС України в Донецькій області, а також глави об’єднаних територіальних громад регіону.
«Функціонування подібних центрів дозволяє максимально скоротити час прибуття на місце пожежі. Залучення добровольців до пожежогасіння поруч з професіоналами – це один із напрямів масштабної реформи ГосЧС, яка почалася у вересні минулого року. Саме такий, обраний нами шлях реформ, підтримується нашими міжнародними партнерами і друзями. І підтвердження цьому – нова форма для наших майбутніх добровольців, яка сьогодні передається громадам Донецької області », – зазначив Микола Чечоткін.
Початок набору добровольців-пожежних в Центри безпеки громадян оголосила Анастасія Дєєва. «Починається друга фаза реформи – набір добровольців-пожежних. Ми пишаємося, що саме в Донецькій області, в трьох об’єднаних територіальних громадах, Шаховської, Черкаській і Лиманської, де вже функціонують центри безпеки і місцеві пожежні команди, громадяни готові ставати добровольцями, вчитися і змінювати систему пожежної охорони на місцях », – підкреслила заступник міністра МВС .
За словами Анастасії Дєєвої, рух добровольців-пожежних, перших помічників професійних пожежних, змінює культуру безпеки на рівні громади. Не відриваючись від основного місця роботи, вони несуть службу в суспільстві і першими реагують на надзвичайні ситуації в своєму населеному пункті. Крім того, добровольці-пожежні займаються профілактикою пожеж і роз’яснювальною роботою з населенням. Спільними діями з пожежними командами вони забезпечать ефективне попередження пожеж, своєчасне надання домедичної допомоги, швидке реагування на надзвичайні ситуації у віддалених населених пунктах.
Також Анастасія Дєєва повідомила, що набір добровольців-пожежних незабаром почнеться ще в п’яти громадах Донецької області.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
[…] повідомлялося раніше, вже побудовані та відкриті Центри безпеки […]